Zavrieť

Porady

môže mi starosta znížiť úväzok?

ahojte,
náš terajší starosta si dal do volebného programu znížiť úväzok pracovníkovi. Pracujem na obecnom úrade sama na plný úväzok. Starosta tu nie je vôbec má iný pracovný pomer a na úrad chodí na 5 minút podpísať všetko čo som ja napísala a vypracovala aj to len večer. Obec nie je v zlej finančnej situácii, peniaze máme. Čo sa stane ak ja nepodpíšem zníženie úväzku samozrejme v prípade že ho ľudia znova zvolia?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Podľa zákona je starosta štatutár v pracovnoprávnych záležitostiach. Bohužiaľ ak uzná, že stačí pracovať na kratší úväzok, nedá sa proti tomu nič robiť. Skúste ešte osloviť nových poslancov a riešiť to cez nich.

    danuskas je offline (nepripojený) danuskas

    danuskas
    áno skrátia sa automaticky aj hodiny a od 11.00 na úrade už nebude nikto a ja budem ďalej robiť celú agendu úradu aj všetky veci za neho-pretože on nerobí naozaj absolútne nič len pdpíše. A bude to za polovičný plat. Je to jeho pomsta. Ja to nepodpíšem.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Myslím si, že by sa k tomu mohli vyjadriť aj obyvatelia obce. Určite nebudú súhlasiť so skrátenými úradnými hodinami.
    Aj keď to nepodpíšeš, tak to bude platiť, lebo je to v jeho právomoci a bude sa ti mstiť aj inakšie.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja si myslim, ze ti nemoze upravit prac. zmluvu bez tvojho suhlasu.
    Tiez by som to nepodpisala. A ak, nech ti da aj novy popis prace, aby si vedela, co z tvojej agendy vypadne, aby si to v kratsom prac. case stihala.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ivka70 Pozri príspevok
    Ja si myslim, ze ti nemoze upravit prac. zmluvu bez tvojho suhlasu.
    Tiez by som to nepodpisala. A ak, nech ti da aj novy popis prace, aby si vedela, co z tvojej agendy vypadne, aby si to v kratsom prac. case stihala.
    Neviem, ale zmena úväzku sa nemá robiť náhodou dohodou o zmene pracovných podmienok? A ak ide o dohodu, musia s ňou súhlasiť obidve strany.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Súhlasím. Na skrátenie prac. úväzku musí byť súhlas zamestnanca. A tiež by som to podpísala až vtedy, ak mi dá aj nový popis práce, a polovica vecí by z neho vypadla. Ak mám robiť za polovičnú mzdu, tak aj polovičnú prácu. (P. S. Neboj sa ohradzovať. Môj zamestnávateľ to chcel tiež urobiť a nevyšlo mu to ))

    môže mi starosta znížiť úväzok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.