Zavrieť

Porady

Neplatca DPH a dovoz z EU za hotové.

Chcel by som sa spýtať, ako postupovať pri dovoze tovaru napr. z Maďarska (čínsky trh), keď budem kupovať za hotové (som neplatca DPH).
1. Ako zaúčtujem DPH, alebo ju nemám platiť v Maďarsku, ale na Slovensku a komu??? ... kde ju mám priznať.
2. Ak v Maďarsku nemajú registračné pokladne platí mi doklad, ktorý mi dajú??
3. Aká je sadzba DPH v Maďarsku na textil a obuv??
4. Dá sa nakúpiť v SKK, ale doklad asi dajú vo forintoch - musím nať doklad o zámene SKK na HUF?? - kvôli zaúčtovaniu v účtovníctve???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    feem
    Chcel by som sa spýtať, ako postupovať pri dovoze tovaru napr. z Maďarska (čínsky trh), keď budem kupovať za hotové (som neplatca DPH).
    1. Ako zaúčtujem DPH, alebo ju nemám platiť v Maďarsku, ale na Slovensku a komu??? ... kde ju mám priznať.
    2. Ak v Maďarsku nemajú registračné pokladne platí mi doklad, ktorý mi dajú??
    3. Aká je sadzba DPH v Maďarsku na textil a obuv??
    4. Dá sa nakúpiť v SKK, ale doklad asi dajú vo forintoch - musím nať doklad o zámene SKK na HUF?? - kvôli zaúčtovaniu v účtovníctve???
    1. neúčtuješ DPH, DPH ti ide do nákladov spolu s tovarom (resp. na sklad)
    ale musíš si sledovať objem dovozov...ten ktrý by ti mohol presiahnuť celkový objem 420000 - pozor, ešte pred jeho realizáciou sa treba zaregistrovať. Potom DPH odvedieš v SR, ale nebudeš mať nárok na jej odpočet. Ak sa miesto toho zaregistruješ ako riadny platiteľ DPH...budeš mať nárok na odpočet....................viac...vid riešené otázky

    2. vyžiadaš si faktúru, nie nejaký zdrap papiera, ale riadnu faktúru..ajked zaplatíš v hotovosti.
    3. neviem, ľutujem
    4. dobre by bolo, a asi na ten doklad ti napíšu prijaté v Sk ale protihodnoty HUF...bude to vlastne doklad o zámene. Ak nie..hm, neviem. Až budeš mať možnosť ten oklad popísať, poriešime.

    Neplatca DPH a dovoz z EU za hotové.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.