Zavrieť

Porady

zasielanie ELDP

do akého termínu treba zaslať ELDP na SP, do 3 dni od skončenia pracovného pomeru, alebo až keď sa vystaví posledná mzda zamestnanca ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Na stránke Sociálnej poisťovne je Metodické usmernenie pre zamestnávateľov a tam je uvedené, že
    "V praxi dochádza k situáciám, že nie je možné v lehote troch dní predložiť evidenčný list, pretože zamestnávateľ ešte nemá k dispozícii potrebné údaje za posledný mesiac, nakoľko mzdové vyúčtovanie, v súlade s príslušným právnym predpisom, zamestnávateľ vykonáva v inej lehote, než do troch dní od uplatnenia nároku na dôchodkovú dávku alebo od skončenia pracovného pomeru alebo iného právneho vzťahu.
    Ak zamestnávateľ nemôže zapísať správne a úplné údaje vo vyššie uvedených prípadoch v lehote do troch dní, je možné evidenčný list predložiť, resp. odoslať príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne až po doplnení potrebných údajov, a to ihneď, ako ich bude mať k dispozícii po mzdovom vyúčtovaní. Pokiaľ evidenčný list zamestnávateľ má predložiť z dôvodu, že zamestnanec si uplatnil nárok na dôchodkovú dávku, odporúčame, aby oznámil zamestnancovi a príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne, že ho bude môcť predložiť až po mzdovom vyúčtovaní."

    Je to pri formulároch

    http://www.socpoist.sk/2149-menu/55449s

    Takže si myslím, že by nemali pokutovať.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety ešte, že si spomenuli na to, aké je to v praxi
    bea
    Tweety zásadne som posielala až vtedy, keď bola jasná mzda za posledný mesiac PP
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka na čo som naštvaná aj ja, niekto odíde napr. teraz 05.05..... firma spracováva mzdy až 25...... nemám spracované mzdy ani za apríl, nie to ešte za máj.

    Ako mám spraviť zamestnancovi ELDP, keď zamestnávateľ ešte neodovzdal dochádzku za apríl, a nie to za máj
    kn-alka posielam neskôr, keď už sú spracované mzdy, zatiaľ nebol problém, ale viem, že onedlho budú chodiť aj za to pokuty
    Tweety je to na hlavu postavené, pretože do troch dni ešte nie je ani výplata, asi nerozmýšľali mzdárskym rozumom
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.