Zavrieť

Porady

Výpočet čistej mzdy s dovolenkou a sviatkami

Dobrý deň. Neviem sa dopátrať k požadovanej odpovedi, tak sa obraciam na Vás.
Podľa zmluvy mám mesačnú hrubú základnú mzdu 500€. Za mesiac Apríl mám toto na výplatnej páske: počet odpracovaných dní 16, počet dní sviatkov 2, dovolenka dni 4, počet odpracovaných hodín 128, počet hodin sviatkov 16, dovolenka hodiny 32. Priemerná náhrada za štvrťrok 2,96€. Za obedy -24,35€. Mohli by ste mi niekto pomôcť ako si vyrátam čistú mzdu? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    500/176*128 + 2*8*2,96 + 4*8*2,96 = hrubá mzda

    pre výpočet čistej mzdy použi kalkulačku
    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...92291466,d.d2s

    V kalkulačke je uplatnená aj odpoč.položka na zdr.poistenie. Nezabudni z čistej mzdy ešte odpočítať zrážku za stravné lístky
    Naposledy upravil veronikasad : 05.05.15 at 13:22
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristina238 Čo znamená ten prvý riadok? 500/176*128?
    Nerozumiem tomu. Akú sumu mám teda zadať do tej kalkulačky? Tých 500€? Čo mám v zmluve ako hrubú mesačnú základnú mzdu?
    avalik 500 mesačná hrubá mzda / 176 počet pracovných hodín v apríli vrátane sviatkov * 128 počet odpracovaných hodín + 2 dni sviatkov * 8 hodín * 2,96 priemerná náhrada za štvrťrok + 4 dni dovolenky * 8 hodín * 2,96 priemerná náhrada za štvrťrok = hrubá mzda
    veronikasad sumu hrubej mzdy, ktorú si vypočítaj
    Kristina238 Ďakujem za odpoveď. Myslela som si, že mi účtovníčka zle vyrátala mzdu, ale podľa všetkého je to ok, čiže môžem sa pustiť do hľadanie novej práce ) Lebo z tohto vyžiť bude umenie...
    veronikasad už som sa zľakla, že ty si mzdárka a takto chceš robiť výplaty zamestnancom
      zbaliť

    Výpočet čistej mzdy s dovolenkou a sviatkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.