Zavrieť

Porady

živnosť v školstve

Chcem sa opýtať, či sa v školstve dá pracovať na živnosť. Som učiteľka - jazykárka a nemôžem zohnať pracovné miesto na plný úväzok na jednej škole, ale viacerí riaditelia mi hovoria, že by ma potrebovali na 8, 10, 9, hodín. Takže, či by som mohla ponúknuť svoje služby ako živnostník, pracovala by som na dohdou s tým, že by som mala stanovenú cenu za jednu hodinu a sama by som si platila odvody. Je to možné v školstve? alebo ako ináč sa dá riešiť takáto situácia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    a čo tak čiastočné úväzky vo viacerých zariadeniach ??

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    statna skola ta nebude moct zamestnat na zivnost. To by mozno mobla sukronma skola.

    To, co pises sa riesi kratsimi uvazkami na viacerych skolach.
    Naposledy upravil ivka70 : 06.05.15 at 20:57

    logomania je offline (nepripojený) logomania

    logomania
    Mala som kolegyne, ktoré mali čiastočné úväzky vo viacerých zariadeniach, napr. v pondelok, stredu a štvrtok na jednej škole a utorok a piatok na druhej škole. Je to určite lepšie pre teba čo sa týka platu, odvodov a všetkého čo sa okolo toho deje. Ani učiť na dohodu nie je výhodné. Si predstav, že by si učila v jeden deň 3 hodiny s oknami takto: učíš 1. , 3. a 5. hod. stratíš pol dňa a zaplatené máš iba 3 vyuč. hodiny napr. po 5€ v hrubom (15€).
    Prepočítaj si približne: polovičný uväzok je 11 hodín za ktorý dostaneš polovičný plat podľa tvojej platovej triedy a za 11 hodín na dohodu 55€ .
    Na živnosť sa na št. škole asi nedá, a ak by sa aj dalo, pochybujem, že by ti niekto zaplatil na hodinu viac ako 5€.
    A čo tak učiť v jazykovej škole? Tam treba živnosť.
    Naposledy upravil logomania : 06.05.15 at 21:55

    živnosť v školstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.