Zavrieť

Porady

odpočítateľná položka na zdravotné poistenie

Ahojte, vrta mi hlavou, ked si z-nci neuplatnia odpočítateľnu položku mesačne, ale ročne v ročnom zuctovani, zdravotna poistivna im vráti preplatok. Co sa tyka z-tela, on plati mesacne preddavky na zdravotne positenie, kedze si z-nci neupl. odpoč. polozku, a jemu kto vrati zapl. predavky? ci ako to je? dakujem za azdu reakciu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, platí a na základe ročného zúčtovania poisťovňa vyrovná prípadný preplatok.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 ale preplatok vrati zrazeny o dan, ci?
    Katy a R tak veru .. u zamestnanca určite .. je lepšie uplatniť si - hlavne pri nízkych príjmoch (kde sa daň neplatí)
    Tweety áno, ZP uplatní zrážkovú daň, o odvedené odvody bola daň znížená, takže to nie je až taká strata
    cinky16 a ked uz sme pre tej teme za rok 2014 ma povinnosti z-tel voci zdrav. poistovniam?
    Tweety neviem aké máš na mysli, ale ak má zamestnancov, dohodárov, tak áno, má.
    cinky16 ano, ma zamestnancov a aj dohodarov, viem, ze niekedy sa posielali suhrne vykazy, posiela sa nieco aj za rok 2014?
    veronikasad Ak sa pýtaš na povinnosti v súvislosti s RZZP, tie zamestnávatel nemá žiadne. Výnimku tvorí výplata podielov na zisku, kedy sa posiela samostatný mesačný výkaz v závislosti od obdobia, za ktoré boli podiely na zisku vyplatené.
    cinky16 ano, presne tak, pytala som sa na povinnosti s RZZP
    cinky16 tweety a ty si ake povinnosti myslela, ze ma z-tel, teraz neviem, co mas na mysli
    veronikasad U dohodárov, ak nepracujú súvisle PO-PI je potrebné k mesačnému výkazu posielať aj Oznámenie zamestnávatela, kde sú uvedené dni kedy dohodár pracoval.
    cinky16 ano ano to mi je jasne
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    RZZP sa týka zam-ca, ale aj zam-eľa.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 cize aj z-telovi spravi rocne zucotvanie zdrav. poistenia a vrati mu preplatok aj z-covi aj z-telovi?
    cinky16 a ake mate v praxi skusenosti, viem, ze je to nove od 1.1.2015, ale uplatnuju si z-nci odpoc. polozku?
    veronikasad Väčšina zamestnancov o tejto možnosti nevie a je na mzdárke, akým spôsobom ich usmerní. Ja som ho všetkým zamestnancom, ktorých sa to týka doporučila, už aj kvoli zníženým odvodom zamestnávatela. Súčasne som ich upozornila, že sa môže stať že im v RZZP vznikne nedoplatok. Ale to sú väčšinou zamestnanci na úrovni I. a II. stupňa min. mzdy.
    monika08031992 Ja s tým mám teraz problém, za rok 2015 som nenahlásila zamestnancov, trebalo to zahlásiť aj do poisťovne? napr. našim zamestnancom firma robí ročné zúčtovanie, ako tú odp.položku dostanú? Viete mi s tým pomôcť?
      zbaliť

    odpočítateľná položka na zdravotné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.