Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka na zdravotné poistenie od 1.1. 2015

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu ako má zamestnanec vedieť, že spĺňa podmienku uplatnenia si odpočítateľnej položky na ZP. Akosi tomu vôbec nerozumiem. Je mi jasné, že je to potrebné ohlásiť do 25.1. A ak zamestnanec nepožiada a zamestnávateľ mu to nebude uplatňovať, potom sa mu to zohľadní až pri RZZP??
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, ak nepožiada, zohľadní sa mu to v RZZP.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matka35 OK, ďakujem, a ak požiada o túto odvodovú úľavu, odkiaľ vie, že spĺňa podmienku úľavy?
    Tweety nápomocná, teda poučiť o nej, by mala mzdárka
    Katy a R odkiaľ? - zo zákona
    matka35 Takže mzdárka potom vychádza z vymeriavacích základov ktoré dosiahol v 12/2014, alebo z jeho dohodnutej mzdy, ktorú ma v zmluve?
    ďakujem moc
    bea alebo pomôže kalkulačka
    http://www.vszp.sk/platitelia/platen.../#kalkulackaop
    matka35 Kalkulačka je fajn, ale aj tam sa pýta, či je príjem nižší ako 570e, odkiaľ to má vedieť, či v 1/2015, bude mať nižší ako 570? To mi nie je jasné, z čoho sa mám odraziť. Zo zmluvy? Tam môže mať dohodnutú mzdu 400€(čiže spĺňa podmienku) a keď k tomu pripočíta odmeny, ktoré môžu byť a aj nie, (tak tam už nemusí spĺňať)tak ako??? z čoho???
    Katy a R veď predsa budeš počítať každý medsiac ! keď výjde - uplatníš, keď nevýjde - neuplatníš ... resp krátiš!
    čo má s tým december 2014?
    matka35 no to mi je jasne - ten výpočet- ale koho mám teda nahlásiť na tú zdravotnú poisťovňu? Veď to musím spraviť do 25.1. a mzdu za január budem rátať až 10.2.....
    ďakujem
    Katy a R myslím, že lepšie bude nechať to na zamestnancov - oni si požiadajú
    matka35 No to je tiež jedno z riešení :-) a čiste teoreticky, keď ich tam prihlásim a oni presiahnu príjem, tak neodvediem a aj ich odhlásim?
      zbaliť
    matka35 ďakujem, aj tak mám z toho stále zmätok. Zamestnanec nepožiada, ja nenahlásim a teda neuplatním a ZP to spraví v RZZP v roku 2016. Tak načo potom celý ten cirkus okolo toho. Nemôže sa to robiť hneď v zdravotnej poisťovni?
    monika08031992 Tiež v tom mám zmätok. Neviem aký je postup ak som za rok 2015 nenahlásila.

    Odpočítateľná položka na zdravotné poistenie od 1.1. 2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.