Zavrieť

Porady

registračná pokladňa

Ahojte, rada by som uvítala od vás radu a to takúto:
Chceme používať registračnú pokladňu v predajni. Moja otázka znie ako sa denná tržba prejaví v jednoduchom účtovníctvo, v sklade a v dph? Mám do dph denne evidovať dph z tržby? alebo to robíte mesačne? Ak môj bloček z ERP obsahuje všetky náležitosti , ktoré má mať faktúra je mojou povinnosťou vystavovať ešte aj daňové doklady? Prosím Vás ako to vy ostatní robíte aj ak takýto tovar bol zaplatený cez ERP a bol vydaný zo skladu? stačí ak urobím výdaj zo skladu a k výdajke budem pripínať kopie z ERP alebo kopie z eRP sa majú prikladať do pokladničnej knihy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dodo_1 je offline (nepripojený) Dodo_1

    Dodo_1
    Neviem,či Ti poradím fundovane,ale popíšem Ti ako to beží u nás vo firme. Každý deň,keď vytlačíme "Z" uzávierku z ERP, tak ju nalepíme do "Knihy pokladnice pre platiteľov DPH". Tam sú predtlačené kolónky,ktoré je potrebné vyplniť-dátum, číslo zmeny, číslo uzávierky, GT1-3 a pásku nalepíme do časti "Denný výkaz". To isté potom platí aj pre mesačnú uzávierku.
    K otázke ohľadom vystavovania faktúr-my používame aj ERP, ale aj faktúry /najmä na vyššie sumy-pozri Zákon,tam je presne napísaná suma,od ktorej by už mala byť faktúra/.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    takže faktúru budem vystavovať až po prekročení sumy 50 000,00., . A čo sklad? ako to funguje?

    Džanka je offline (nepripojený) Džanka

    Džanka
    Ideálne /podľa mňa/ je prepojiť sklad v PC s reg. pokladnicou. My nájdeme tovar v PC sklade a odtiaľ pustíme bloček na pokladnicu. Tak máme stále aktuálny stav.

    registračná pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.