Zavrieť

Porady

Skoncenie PP v sk.dobe a podpora v nezamestnanosti

Dobrý deň, r´prosím o radu. Bola som 7 dní nezamestnaná a podarilo sa mi nájsť prácu. Je to za min. mzdu, chcem sa opýtať. Ak dám já výpoveď ešte v skúšobnej dobe (výpoveď zo strany zamestnanca) mám nárok na dobratie podpory, ktorá mi bola ešte uznaná pred týmto nástupom do práce? Ide o to, že výpoveď chcem ja dať. Pred touto prácou mi bola uznaná podpora v nezamestnanosti v dobe trvania 6 mesiacov. Platí to, aj keď ja dám výpoveď v skúšobnej dobe? Vopred ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 18.05.15 at 09:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V skusobnej dobe sa nedava vypoved, v skusobnej dobe sa ukoncuje PP v skusobnej dobe.

    Ak sa vratis na UP skor ako za 2 roky, mas narok len na dobratie povodnej podpory (max. 6 mesiacov dokopy). Sposob ukoncenia PP sa uz pri evidencii ani naroku na podporu v nezamestnanaosti nesleduje.
    macka11111 Ivka70, ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď. Jasné, ukončenie pracovného pomeru v skúš.dobe. Rozumiem, čiže podpora bude 5 mesiacov a 3 týždne, nakoľko som už predtým 7 dní brala. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
    ivka70 Ano, presne tak. A v povodnej vypocitanej vyske.

    Skoncenie PP v sk.dobe a podpora v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.