Zavrieť

Porady

Automaticke spustenie/vypinanie PC a programov podla predom stanovenych parametrov...?

Ahojte,

Potreboval by som radu ohladom automatickeho spúštania/vypinania PC.
Je to vôbec možné?

Potreboval by som kazdy den (bez mojej pomoci) zapnut PC o urcitom case a taktiez ho o urcitom case vypnut(tiez bez mojej pomoci).
Po zapnuti by mal uplne sam spustit niekolko predom urcenych programov a ked jeho denny cas vyprsi(limit, casovac), vsetky programy vypnut a potom sa vypnut sam.

Dakujem velmi pekne za kazdy postreh
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    microhyd Pohoda, ale normalne ste ma prinutil/a uvazovat o tom, kedy som sa o to uz pokusal
    microhyd
    A ja uz aj zrejme mam odpoved, len moja anglictina je tak zufala.. No ale hlavne je, ze mam info

    Ak by niekto nieco podobne riesil, tu je na 99% odpoved:
    http://www.wikihow.com/Automatically...Specified-Time

    A

    http://lifehacker.com/5831504/how-ca...-every-morning
    misoft Našiel si to, lenže to nie je žiadny program, ale nastavenie v BIOSe + následný program.
    Uvedom si jedno - program bude pracovať len vtedy, ak je PC aktívne a OS pracuje - teda zapnutý - vtedy program kontroluje systémový čas.
    BIOS pracuje so vstavanými hodinami BIOSu (tie bežia stále i pri vypnutom PC) - vďaka batérii CR2032, ktorá drží i nastavenie CMOS. Takže vtedy Power On in Alarm funguje presne. Ak by tá batéria tam nebola, tak ti nepomôže ani nastavenie v BIOS - pretože ani tie hodiny nepobežia.
    Pri Power Off - Shutdown: by musel byť spustený potrebný program priamo pri štarte a musel by mať nastavený čas na vypnutie. Dalo by sa to i dávkovým *.bat súborom (ktorý pri zapnutí PC cez BIOS Power On by Alarm) by zaviedol ten program.
    microhyd jj je to ako pises, nastavenie biosu a po spusteni windowsu sa o zvysok postara task manager, ktory je tiez sucastou windowsu, takze k tomu cloveku prakticky netreba nic, len sa o to pokusit.
    Neviem, ci dokaze task manager PC aj vypnut, ale nato dnes pridem

    Dakujem ti za informacie misoft.
    Potom sem do komentara napisem, ci sa mi to podarilo
    Kabaka123 tiež som da dočítala, že na to stačí bios a win.... ale nakoľko sa nevyznám akto to funguje... tak som sa nevyjadrovala....
      zbaliť

    Automaticke spustenie/vypinanie PC a programov podla predom stanovenych parametrov...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.