Zavrieť

Porady

ako to je s odvodmi

Som invalidný dôchodca uznaný na 45% chcel by som sa informovať kto za mňa teraz odvádza poistenie do socialky a zdravotné poistenie som teraz bez prace . Ďakujem za info a ešte by som sa chcel opýtať od septembra nepoberám žiadne peniaze bol som pn za to obdobie mi socialka spatne vyplatí invalidné ?
Naposledy upravil pityu999 : 23.05.15 at 15:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ZP platí za teba štát - treba to ale doložiť. (viď zák o ZP)
    SP pokiaľ viem, tak neplatí nikto ... ale nemusíš ani ty platiť. nemáš síce nemocenské poistenie - ani nárok na dávky, ani poistenie v nezamestnanosti - ale do dôchodku sa ti táto doba vlastne počíta ... už ti aj pri výpočte ID zohľadnili celé obdobie až do tvojho dôchodkového veku.
    Samozrejme - je aj možnosť sa prihlásiť ako dobrovoľne poistená osoba (vi´d zák o SP)
    pityu999 Velmi pekne dakujem tekze ked dostanem rozhodnutie o invalidite tek si ju zoberem do mojej poistovne a stym padom uz odvody zdravotne prebera stat .
    Katy a R presne tak - s rozhodnutím do ZP
    pityu999 Dakujem pekne chcel by som sa opytat ci mate stym skusenosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.