Zavrieť

Porady

ako je mozne ze pri DOPC pracuje zamestnanec 4x 12h /tyzden ked stanovena je norma 10h/tyzden?????

dobry den chcem sa opytat este pred nedavnom som pracoval v zamestnani na DOPC kde som pracoval 4x-5x po 12h /tyzden a v zmluve som mal stanovene 1,
ustanoveny pracovny cas u zamestnavatela je 40h/tyzden
2.dohodnuta maximalna dlzka pracovneho casu je dohodnuta na 10h/tyzden

tuto pracovnu cinnost som vykonaval uz u 3zamestnavatelov a princip dochadzky vsade rovnaky ale aj vsade DOPC ako je to mozne???vedia to nejako obist???dakujem pekne

Zlucebie 2 rovnakych tem

aku zmluvu by mal mat zamestnanec ktory pracuje 12h kratky dlhy tyzden?

dobry den chcem sa opytat este pred nedavnom som pracoval v zamestnani na DOPC kde som pracoval 4x-5x po 12h /tyzden a v zmluve som mal stanovene 1,
ustanoveny pracovny cas u zamestnavatela je 40h/tyzden
2.dohodnuta maximalna dlzka pracovneho casu je dohodnuta na 10h/tyzden

tuto pracovnu cinnost som vykonaval uz u 3zamestnavatelov a princip dochadzky vsade rovnaky ale aj vsade DOPC ako je to mozne???vedia to nejako obist???dakujem pekne
Naposledy upravil ivka70 : 24.05.15 at 14:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Vedia - je to v podstate nelegálna práca. Výplatnú pásku si dostával?
    Podľa mňa si v dochádzke mal max. 40 hodín za mesiac - a z toho sa Ti počítali aj odvody a daň ak si nemal podpísané vyhlásenie.
    Ak by to nebola v podstate nelegálna práca tak by si nemohol pracovať na DoPČ viac ako tých zákonom stanovených 10 hodín týždenne
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akar vyplatnu pasku som nedostaval ani neviem ci som musel dostavat´.... ale ved nechapem pride nejaka kontrola tak vidia ne co ja viem ze tam pracuju 2 zamestnanci dajme tomu a otvorene od pondelka do nedela ta sak musia vydiet ze daco neni ok ne?
    Anik Tiež to nedokážem logicky pochopiť, ale to vôbec nie je podstatné.
    Anik Inšpektorát práce isto ešte pána podnikateľa nenavštívil
    Chrusťa hmm a dostal si normálne zaplatené všetky hodiny /čas/ čo si tam odrobil? ak áno, tak potom prečo ťa to trápi? spokojní ste boli obaja aj ty a aj firma, pre kt. si pracoval. Ak si dostal za svoju prácu zaplatené nerieš, či to je košér al. nie je. Na Slovensku je možné "takmer všetko"
      zbaliť

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Vedia to obísť, keď nebol Išpektorát práce ešte na kontrole. Daj oznámenie na Inšpektorát práce, príslušný k miestu sídla firmy. Riešia aj anonymné podania, takže nič ti nebude hroziť, pokiaľ vás tam pracuje viac.
    akar pozrel som no nerozumiem tomu celkom...
    avalik je to "klasická" pracovná zmluva, nie dohoda o vykonaní práce alebo o pracovnej činnosti

    ako je mozne ze pri DOPC pracuje zamestnanec 4x 12h /tyzden ked stanovena je norma 10h/tyzden?????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.