Zavrieť

Porady

výpočet koeficientu

Milí kolegovia, ako postupujete pri výpočte koeficientu, ak ste v r. 2005 nemali žiadne oslobodené plnenia, ktoré by vstupovali do koeficientu, ale tento rok potrebujete napočítať koeficient. Keďže nemám z minulého roka, tak budem postupovať princípom kumulovaného napočítania počas jednotlivých mesiacov, alebo stačí požiadať daňový úrad o schválenie nejakého predpokladaného koeficientu, ktorý môžem celý rok používať, alebo ako vlastne postupujete v takomto prípade?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    kalkulka
    Milí kolegovia, ako postupujete pri výpočte koeficientu, ak ste v r. 2005 nemali žiadne oslobodené plnenia, ktoré by vstupovali do koeficientu, ale tento rok potrebujete napočítať koeficient. Keďže nemám z minulého roka, tak budem postupovať princípom kumulovaného napočítania počas jednotlivých mesiacov, alebo stačí požiadať daňový úrad o schválenie nejakého predpokladaného koeficientu, ktorý môžem celý rok používať, alebo ako vlastne postupujete v takomto prípade?
    Ja osobne som postupoval princípom kumulovaného napočítania počas jednotlivých mesiacov, čo už nespravím, lebo som sa poučil a doštudoval problematiku. Vďaka rádcové moji......
    Naposledy upravil Milan Benka : 25.05.06 at 11:33 Dôvod: poučenie s krízového vývoja v strane a v spoločnosti.....

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    kalkulka
    Milí kolegovia, ako postupujete pri výpočte koeficientu, ak ste v r. 2005 nemali žiadne oslobodené plnenia, ktoré by vstupovali do koeficientu, ale tento rok potrebujete napočítať koeficient. Keďže nemám z minulého roka, tak budem postupovať princípom kumulovaného napočítania počas jednotlivých mesiacov, alebo stačí požiadať daňový úrad o schválenie nejakého predpokladaného koeficientu, ktorý môžem celý rok používať, alebo ako vlastne postupujete v takomto prípade?
    §50/3/ posledá veta.Odhad činnosti + súhlas DU.Obrádte sa na DU.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Nechcem upraviť príspevok, lebo Katja s ním už súhlasila. Takže podotýkam, že ja som žiadosť o odsúhlasenie koeficientu zasielala na DU v januári 2005. Do dnešného dňa neprišlo vyjadrenie. Najviac ma mrzí, že som si nedala opečiatkovať kópiu, takže nemám dôkaz.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem vám všetkým, takže isto na daňový úrad.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Marianna01
    Doplním:
    Treba poslať na DU Žiadosť o schválenie koeficientu.
    Áno zákon to hovorí. Ale čo na to DU: a čo, a načo a veď ja aj tak neviem či je to dobre..... Ale veď dobre, tak napíšte žiadosť a odôvodnite ju. A viete, ja len odsúhlasím čo tam napíšete a veď ............. tak toto je habkanie pani Ing. SPRÁVKYNE. Inak bola preveľmi milá - ale to je všetko. Len milá.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Pepa
    Áno zákon to hovorí. Ale čo na to DU: a čo, a načo a veď ja aj tak neviem či je to dobre..... Ale veď dobre, tak napíšte žiadosť a odôvodnite ju. A viete, ja len odsúhlasím čo tam napíšete a veď ............. tak toto je habkanie pani Ing. SPRÁVKYNE. Inak bola preveľmi milá - ale to je všetko. Len milá.
    Podobne to vidím aj ja, ale myslím si, že v našom prípade by nemal byť nejaký veľký problém. Ale čert nikdy nespí, tak nemôžem vedieť

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    kalkulka
    Podobne to vidím aj ja, ale myslím si, že v našom prípade by nemal byť nejaký veľký problém. Ale čert nikdy nespí, tak nemôžem vedieť
    Ja som len chcela poukázať na prístup DU k "literám zákona". Samozrejme, že žiadosť o odsúhlasenie sme podali. Veď zákon to "káže". Tá milá pani vybehla za kontrolórmi, za "styk s verejnosťou" a po návrate už čo to vedela. Znalosti daňových úradníkov sú jednoducho "chabé" aj keď si myslím, že chabé je "prislabé" slovo.
    Ale veď to len na okraj a

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Pepa
    Ja som len chcela poukázať na prístup DU k "literám zákona". Samozrejme, že žiadosť o odsúhlasenie sme podali. Veď zákon to "káže". Tá milá pani vybehla za kontrolórmi, za "styk s verejnosťou" a po návrate už čo to vedela. Znalosti daňových úradníkov sú jednoducho "chabé" aj keď si myslím, že chabé je "prislabé" slovo.
    Ale veď to len na okraj a
    Máš pravdu, ale existujú aj výnimky.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Pepa
    Ja som len chcela poukázať na prístup DU k "literám zákona". Samozrejme, že žiadosť o odsúhlasenie sme podali. Veď zákon to "káže". Tá milá pani vybehla za kontrolórmi, za "styk s verejnosťou" a po návrate už čo to vedela. Znalosti daňových úradníkov sú jednoducho "chabé" aj keď si myslím, že chabé je "prislabé" slovo.
    Ale veď to len na okraj a
    Toto sme tuším rozoberali v inej koeficientovej téme, ale mne sa stalo presne to isté - hádala sa so mnou na podateľni, že ja predsa nemôžem v priebehu roka zmeniť spôsob účtovania... Darmo som jej vysvetľovala, že v januári som nevedela, že prenajmeme priestory neplatcovi DPH - nie a nie a nie. Až kým nezavolala kontrolórom. Potom už zostala milá a veľmi ústretová...

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Marianna01
    Toto sme tuším rozoberali v inej koeficientovej téme, ale mne sa stalo presne to isté - hádala sa so mnou na podateľni, že ja predsa nemôžem v priebehu roka zmeniť spôsob účtovania... Darmo som jej vysvetľovala, že v januári som nevedela, že prenajmeme priestory neplatcovi DPH - nie a nie a nie. Až kým nezavolala kontrolórom. Potom už zostala milá a veľmi ústretová...
    Pani podateľníčka má veci prevziať a nie mudovať. Ja pani podateľníčku ignorugem a ona je ku mne "povinne" milá. Ale strašné je, keď takéto veci neviedia správkyne. A nie len "takéto veci". Ony sú pozadu so všetkým. Sú samozrejme výnimky - ale také "šafránové" výnimky.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Súhlasím a doplním, že ani kontrolóri v istých veciach nevedia poradiť.
    Skôr Vás vedia poriadne domotať.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Lila
    Súhlasím a doplním, že ani kontrolóri v istých veciach nevedia poradiť.
    Skôr Vás vedia poriadne domotať.
    Presne tak, z jedných dverí do druhých, z druhých.... a keď má budova poschodia - to sa človek nachodí. Resp. nachodil by sa - ja už nechodím, problémy riešim so skvelými ľuďmi na PORADE a na DU idem s hotovou vecou - a nech si skúsia hubu otvoriť Už to ani neskúšajú - bo ma poznajú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.