Zavrieť

Porady

Športové dni - pracovný úraz

Pri športových hrách- futbale pracovník krivo skočil, postupovali sme správne,
nie je to pracovný úraz.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pracovný úraz je poškodenie zdravia, ktoré bolo zamestnancovi spôsobené pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním nezávisle od jeho vôle krátkodobým, náhlym a násilným pôsobením vonkajších vplyvov“ .

    Sportove dni nie su plnenie pracovnych uloh. Nemoze ist teda o pracovny uraz.

    http://www.steiniger.org/sk/%C4%8Dla...y#.VW1oh8_tk4k

    http://www.mzdovecentrum.sk/clanok-z...vny-uraz-2.htm
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka a ak to bolo v pracovnom čase a na príkaz zamestnávateľa?
    ivka70 a kde je tam: pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním ?

    ani ked krivo stupi na dvore u zamestnavatela cestou na pracovisko a vytkne si clenok, nepojde o pracovny uraz

    Moze ist o mimopracovny uraz, moze byt uhradeny z poistky zamestnavatela, ktory zamestnancov na akciu poisti .. .ale nemoze ist o pracovny uraz, kym sa nepreukaze priama suvislost s plnenim pracovnych uloh

    Ak ten sportovy den organizuje HR oddelenie a pri organizacii si vytkne clenok pracovnicka, tam uz to moze byt posudene ako pracovny uraz ....
    kopretinka hm.........veď to je plnenie pracovných úloh,je to na príkaz zamestnávateľa v pracovnom čase......teda v tomto mojom príklade.
    willma Ivka závisí od uhla pohľadu - ked išiel po dvore u zamestnávateľa v súvislosti s plnením si pracovných úloh - sklad v jednej budove prevádzka v druhej tak to za PÚ pokladám Vždy je treba poznať všetky okolnosti, prečo sa na tom dvore nachádzal.
    kopretinka u nás by to vytknutie nohy pracovný úraz bol.
    ivka70 wilma, suhlasim, preto som dopisala, cestou na pracovisko .... skladnik pri premiestnovani materialu na dvore to moze kludne mat posudene ako pracovny uraz

    ale hra futbalu suvisi s plnenim pracovnych uloh tak u profesionalneho futbalistu .... ...
    evika Myslím, že som to posúdila správne a nie je to pracovný úraz
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Vychadzam s predpokladu ze bol sportovy den normalne oficialne v plane ktory urcil zamestnavatel a bol v ramci pracovneho casu a je riadne zaplateny resp, sa povazuje ako by bol zamestnanec v praci. Ide o "stuzenie kolektivu" alebo o sportovu aktivitu z dovodu zdravia alebo regeneraciu sil - ktoru stanovil zamestnavatel a je teda v suvislosti s plnenim pracovnich uloh. Podla mojho nazoru ide o pracovny uraz - v pracovnej dobe pri cinnosti a na mieste urcenej zamestnavatelom .
    evika Kde by som našla nejaké upresnenie
    evika zistila som si to nie je to pracovný úraz,zamestnávateľ ich mohol komerčne pripoistiť.
    kopretinka 02.06.15 08:05 priradil do Porady
    kopretinka 02.06.15 08:04 priradil do Porady
    kopretinka 02.06.15 08:04 odstránil(a) z Porady
    kopretinka 02.06.15 08:04 priradil do Porady
    Mariana B. 02.06.15 06:01 priradil do Porady

    Športové dni - pracovný úraz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.