Zavrieť

Porady

Sociálny fond

Zdravím, chcem poprosiť o radu. Zamestnanec chodí hrať tenis a chcel by som mu na vstup prispievať zo SF. Či je to možné a ak áno, ako mám postupovať. Počul som,že musí byť nejaká zmluva a on mi má nosiť vstupenky? Ja mu ich preplatím, ale ako to zaúčtujem? Ak treba, doplním otázku,ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To je len tvoj jedniný zamestnanec? Ak áno, môžeš mu prispievať zo S.F.( ak by bolo zamestnancov viac, tak S:F: čerpať aj na iných) ale treba urobiť smernicu na tvorbu a požitie S.F. Len nezabudni, že príjem zo S.F. podlieha dani a odvodom. Na základe vstupeniek by si preplatil zo S:F.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina Mám dvoch zamestnancov, ale len jeden chodí na tenis. SF je dosť malý mesačne asi 10 eur. Ak by priniesol mesačne povedzme 2 lístky, tak by som dal jeden na jedného zamestnanca a druhý na druhého. No a v JÚ by som dal čerpanie SF a do mzdy by som dal príspevok, ten by bol v ich mzde zdanený? Ďakujem
    Tweety áno, zdanený, už som to napísala, ale nemôžeš peniaze čerpať len na jedného a druhého nie, ako ten druhý príde, že sa mu zdaní príjem, ktorý nemal?
    lotina Ja viem, ale on to dostane, to sa nebojte, len doložím lístok, ktorý mu dá kolega. To už sa vyrieši k spokojnosti oboch.
    Ešte by som sa opýtal, či možno vyčerpať fond aj z predchádzajúcich rokov, lebo sme ho nečerpali. Moc dík
    Tweety samozrejme, že áno
    lotina Ďakujem moc.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.