Zavrieť

Porady

odpisy v DP PO

Dobrý deň,
budem podávať DP ako mikroúčtovná jednotka, účtovné odpisy sa rovnajú daňovým, musím v DP PO na strane 5 v tabuľke B riadku 1 a 2 napísať tieto daňové aj účtovné odpisy?
ešte by som poprosila ktoré riadky v DP, v súvahe a VZas, výsledovke sa musia rovnať, lieta mi 10 centov za zrážkovú daň z ban. výpisu, ja som ho účtovala na 591´, tak neviem či tam ten rozdiel môže byť, prvý krát uzatváram rok tak nie som si istá.
Ďakujem za všetky rady
Prosím poradí niekto
Naposledy upravil zahaj1 : 03.06.15 at 06:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak boli v účtovníctve odpisy, tak by sa mali uviesť aj do priznania v tabuľke B. Aj keď sú zhodné, je to forma preukaznosti, že boli podrobené daňovej analýze. Zhodovať sa musí hospodársky výsledok po zdanení zo súvahy aj z VZS, na jeden cent. Ak sa nezhoduje, tak buď výkazy nie sú dobre zostavené, alebo chyba sa prenáša v nevyrovnanej hlavnej knihe do ďalších období. Do nákladov tabuľky F priznania pôjdu náklady znížené o tú 591 = 0,10 Eur, aj HV na riadku 100 bude o 0,10 vyšší, ako vyjde v súvahe.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zahaj1 ďakujem za pomoc
    zahaj1 Ešte by som poprosila ten HV na riadku 100 bude o 0,10 vyšší ako v súvahe , to sa myslí HV v DP PO, mne to vychádza že HV v DP PO na riadku 100 pred zdanením je nižší o tých 10 centov ako výsledok hospodárenia po zdanení v súvahe na riadku 33.
    Ešte raz pekne ďakujem za odpoveď
    a_je_to HV sa do priznania preberá z účtovníctva. Ale bude vyšší, lebo daňový náklad 591 bude vyňatý z nákladov. Lebo aj ten úrok, ku ktorému patrí tá daň bude následne cez odpočítateľné položky vyňatý zo základu. Ako to vyjde v súvahe závisí aj od ďalšej dane, ktorá vyjde z priznania.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.