Zavrieť

Porady

predané lístky cez ticketportal účtovanie

S.r.o. umelecká činnosť predáva lístky na svoje vystúpenia cez spoločnosť ticketportal od ktorej dostaneme vyúčtovací protokol spolu s fa. provízia za predaj lístkov. Potrebujem to celé zaúčtovať, bude správny takýto postup?
1/zaúčtujem DFA popl. za predaj lístkov 518,343/321
2/cez ID na základe vyúčtovacieho protokolu zaúčtujem predpis tržieb (hodnota predaných lístkov) 311,343/602 tu mám dilemu do ktorého oddielu KV DPH mi bude smerovať táto tržba? pôjde to do D2 ako predaj občanom?
3/zápočet faktúr 321/311
4/úhrada rozdielu od ticketportal 221/311
Naposledy upravil Katarina-fa : 03.06.15 at 11:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    To 1/ je ok, ale ... to 2/ ... nie 311,343/602, ale 311/343,602. Akú dilemu ? Predsa Ticketportalu vyfakturuješ predaj vstupeniek v nominále. Dodala si predsa plnenie, máš povinnosť do 15 dní vyfakturovať vstupenky. Z čoho si Ticketportál uplatní odpočet DPH ? Oni zase vyfakturujú províziu, tiež dodali službu predaja. Vzájomný zápočet, aj doplatok je ok. Do KV ide dodanie vstupeniek do A1 a dodanie služby do B2. Do D2 by to šlo, keby ste to predávali jednotlivo sami. Ak na to nemáte ERP.

    monika.a je offline (nepripojený) monika.a

    monika.a
    ja som nedávno podobný prípad tiež riešila, začali sme predávať lístky cez sprostredkovateľa firmu ticketportal s ktorou bola uzatvorená mandátna zmluva, písala som aj dopyt na finančnú správu s tým, že ide o predaj vstupeniek na vystúpenie v SR a konečný príjemca vstupenky je občan, účtovanie by malo byť nasledovné:
    k bodu 1/ tak ako píšeš
    k bodu 2/ cez id predpis tržieb 311/343,602 hodnota predaných vstupeniek na základe vyúčtovania od ticketportalu, táto suma ti vstupuje do D2 (s.r.o. nie je povinná vyhotoviť faktúru, nakoľko konečný príjemca je občan)

    predané lístky cez ticketportal účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.