Zavrieť

Porady

Zaradenie gastro zariadenia do majetku

Poprosím všetkých , ktorí už majú skúsenosť so zaradením leasingu od roku 2015. Obstarali sme gastro zariadenie formou leasingu , faktúra znie na gastro zariadenie, priložený odovzdávací protokol s rozpisom jednotlivých položiek-celková suma 57800€. Obsahuje zariadenie kuchyne-plynový sporák, umývačku riadu, pulty na spracovanie potravín, zariadenie baru - pulty, chladiace boxy, umývačku riadu, mixéry,pult na výrobu zmrzliny. Zaradiť každé zariadenie zvlášť, aj keď nespĺňa podmienku ceny obstarania 1700€, sú položky s nižšou cenou, alebo zaradiť to ako celok? Splátky sú dohodnuté na 48 mesiacov.Neviem si s tým rady. Pomôže mi niekto? Vopred ďakujem .Skúste mi prosím poradiť
Takže ako vidím nikto to nevie, ja som si to zistila priamo u dodávateľa, a presne ako som predpokladala je to zaradené komplet v 2.odpisovej skupine ako gastro zariadenie, dúfam, že aspoň tiež niekomu pomôžem. Ahojte
Naposledy upravil vieraatr : 05.06.15 at 13:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Ahoj,
    minimálne mne si pomohla, prosím ťa ... a dodávateľ ti aj upresnil kódy klasifikácie produkice?

    My máme obdobný leasing od septembra a zatiaľ riešim, že prečo je iba na 36 mesiacov, čím nespĺňame podmienku, že leasing musí trvať minimálne 40% doby odpisovania.


    Ďakujem.


    Rozalia
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix Trvanie je definovane ako minimalne 60% doby odpisovania, nie 40%.
    § 2 Základné pojmy
    Na účely tohto zákona sa rozumie
    s) finančným prenájmom obstaranie hmotného majetku na základe nájomnej zmluvy s dojednaným právom kúpy prenajatej veci, pri ktorom cena, za ktorú prechádza vlastnícke právo k prenajatému majetku z prenajímateľa na daňovníka, ktorý obstaráva hmotný majetok formou finančného prenájmu, je súčasťou celkovej sumy dohodnutých platieb, ak
    2. doba trvania nájmu je najmenej 60 % doby odpisovania podľa § 26 ods. 1,
    Rozalaia ďakujem, viem o tom, ale čo ak netrvá 60% doby prenájmu? Leasingovka tvrdí, že im to nevadí a mňa sa pýta, prečo to vadí nám.
    vieraatr Ahoj Rozalia, nedefinoval mi presne kód produkcie, dala som to 29.7, a ty to dávaš pod akým kódom?
    Rozalaia Hm ... ako vieš že 29.7 je druhá odpisová skupina? Ja som si predbežne našla 27.51 teda "27.51.57 Mikrovlnne rury, 27.51.28 Ostatné rúry, pece, varné dosky, varné telesá, grily, opekače" - čo by bola odpisová skupina 2. No a potom 28.93.15 "Neelektrické pekárenské pece, stroje a prístroje na varenie alebo ohrievanie jedál okrem prístrojov pre domácnost" - čo je odpisová skupina 1
      zbaliť

    Zaradenie gastro zariadenia do majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.