Zavrieť

Porady

podielova mzda a dovolenka

zamestnankyna je odmenovana podielovou mzdou (% z vykonu). uvedene % bolo v mesiaci maj 2015 (19 prac dni + 2 sviatky) 1679,60 EUR, pricom cerpala 7 dni dovolenku. dovolenkovy priemer je 8,8542. nie som si ista vypoctom. (ci % z vykonu ma byt vratane nahrad... help me tie 2 dni sviatku nepracovala ,) za tie ma nahradu
Naposledy upravil varka : 05.06.15 at 17:48
9 komentárov     zbaliť
J+K z tohto mi nie je jasný systém výpočtu ...

môžeš doplniť?

neviem, či dva dni sviatku pracovala a teda mala výkon aj tieto dni, alebo či má sviatky platené náhradou mzdy a nepracovala počas nich.
varka doplnila som ))
ivka70 tak teraz po doplneni to je este menej jasne ako predtym

uved, ako pocitas mzdu, ak dovolenka nie je.
snad sa z toho bude dat odvodit vypocet s dovolenkou
J+K Domnievam sa, že to percento dosiahli teda iba za 19 dní, ktoré pracovali. Takže by som jej úkol počítala za 19-7=12 dní , ktoré reálne odpracovala.

Ale naozaj nie je jasný systém výpočtu ani po tom doplnení.
varka no ide mi o to, ci jej celkovy brutto prijem ma byt ta odmena 1679,60 + nahrady za dovolenku, alebo
ci jej celkovy brutto prijem ma byt 1679,60 / 21*12 (pomerna cast za odprac. dni) + nahrada za dovolenku.
ivka70 To percento z vykonu je z jej vykonu? alebo z vykonu celej firmy, oddelenia ci?
varka to % je stanovene z jej vykonu
varka resp. z trzieb vytvorenych jej vykonom
ivka70 Tak potom ten vykon vytvorila pocas svojich pracovnych dni a ma dostat vykon + nahrada mzdy za sviatky + dovolenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak bol vykon "vyrobeny" pracovnickou pocas jej vykonu prace, ma dostat vykon + nahrada mzdy za sviatky + dovolenka
    avalik 21.11.15 12:21 odstránil(a) z Porady

    podielova mzda a dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.