Zavrieť

Porady

Zostatok na účte 314

Na konci roka som dostala preddavkovú faktúru, nasledovala jej úhrada a hneď nato sme obdržali aj faktúru k platbe. Konečná, vyúčtovacia faktúra prišla až v novom roku. Mal mi zostať na konci roka zostatok na účte 314 ? ( V novom roku mi to totiž robí šarapatu. )
Ďakujem vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zaplatený preddavok samozrejme zostáva až do vyúčtovania na účte 314 a nemôže robiť šarapatu (ako to myslíš?)
    Pokiaľ si dostala faktúru k platbe a ide o platiteľov DPH, tak na 314-ke mala zostať len záloha vo výške ZD z platby, ak si firma DPH odpočítala.
    Podľa charakteru dodávky treba ešte zvážiť účtovanie rezervy, nevyfakturovanej dodávky k 31.12.2014.
    257 Keď si robím kontrolu odsúhlasenia saldokonta, tak mi stále vyhadzuje rozdiel v zostatkoch medzi HK a saldokontom po mesiacoch, a je to stále tá suma na účte 314 z minulého roka.
    KEJKA účet 314 máš asi tiež nastavený ako SDK
    a pokiaľ vieš rozdiel identifikovať, tak to chyba nie je. Tá záloha na 314-ke je oprávnená.

    Zostatok na účte 314

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.