Zavrieť

Porady

Zostatok na účte 042 a jej zlikvidovanie

Ahojte.
Chcem sa spýtať, aký je správny postup v prípade, že mám od r. 2001 na účte 042 - obstaranie 2 PC zostáv vo výške cca 136000 Sk. Ako by sa to dalo odstrániť tak, aby to bolo uznané za daňový výdavok? Prosím súrne o radu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    to znamená, že tie PC zostavy neboli doposiaľ zaradené do používania?
    Treba ich zaradiť 022/042.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    A to je možné zaradiť ich po piatich rokoch? A dokonca z toho iba 1 zostava fyzicky existuje. Druhá nie. Čo teraz???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anonymka
    A to je možné zaradiť ich po piatich rokoch? A dokonca z toho iba 1 zostava fyzicky existuje. Druhá nie. Čo teraz???
    Naúčtuj to takto 548/042, s tým, že to bude pripočítateľná položka k ZD.

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    Vycisli si hodnotu tej zostavy, ktora neexistuje - budes to mat pripoctitatelnu polozku...ale bude to kosher.
    Ak ma druha zostava hodnotu nad 30t, budes ju musiet zaradit a odpisovat.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    No práve tom som chcela obísť, aby to bola PP k ZD. No ale ak niet inej možnosti Ale čo sa týka tej existujúcej zostavy, môžem to aj teraz zaradiť, po toľkých rokoch? V podstate by to malo byť už odpísané ...
    A nemá to byť účet 549?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anonymka
    No práve tom som chcela obísť, aby to bola PP k ZD. No ale ak niet inej možnosti Ale čo sa týka tej existujúcej zostavy, môžem to aj teraz zaradiť, po toľkých rokoch? V podstate by to malo byť už odpísané ...
    A nemá to byť účet 549?
    Ak máš škodu tak použiješ 549, ak nie tak 548.

    Zostatok na účte 042 a jej zlikvidovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.