Zavrieť

Porady

Čo spôsobuje vŕzganie zadnej nápravy pri brzdení a občasné trasenie vozidla?

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať či už z Vás mal niekto podobný problém ako ja v posledných 2 mesiacoch. Niekedy pri brzdení počujem vŕzganie v zadnej náprave, ale funkcia bŕzd je normálna. Nie je to vždy, ale opakuje sa to pravidelne. Občas registrujem aj jemné trasenie auta a to hlavne pri vypustení plynového pedála. Jedná sa o 4 ročné vozidlo, ktoré má 90 tis. km a v servise mi nič nenašli. Niekedy mám pocit akoby som mal všetky pedále voľnejšie. Minulý víkend som rozobral aj ja zadné brzdy a taktiež som nič nevidel. Nesvieti mi žiadna kontrolka. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem!
10 komentárov     zbaliť
buchač To je bežná závada na TRABANTOCH...
karol.za juraj trabant to asi nebude,jedná sa o 4 ročné auto a má dokonca aj kontrolky
buchač karol

Čítaj príspevok. Je tam niekde čo i len o značke a type auta ???
Ten Trabant bol uvedený schválne...a ešte aj veľkými písmenami zvýraznené...

Aj Trabant mal kontrolky...dokonca až dve...
erikN Jedná sa o Renault Megane.
lujza.j Ako TO v servise hladali...tras je coho volantu....
lacotinka Na brzdy kašli
polla mňa je to niekde v uchytení tlmičov
daj nad jamu
silikónovým sprejom fúkni všade, kde sa môže hýbať
lujza.j Nebude lepsie sa..ked da dole kola...vystriekat to mohli aj v servise snad mali auto na zdvihaku...
lacotinka koleso nevŕzga
v servise majú "stucklištu" čo sa maže
a tam záves tlmiča asik nebude

To ako keď mi na favorite vrzgali dvere pri otváraní
NIE pánty
ale tá aretačná tyčka s polohovou pružinou sa nemali rady
lujza.j ja som niekde písala,že vrže kolo
lacotinka Milá Luííííííííí

samozrejme , že si nepísala, že vrzga koleso

Iba si polla mna odporúčala ZBYTOČNÚ robotu

"" lujza.j (Včera 09:56) Nebude lepsie sa..ked da dole kola ""
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    1, nie je namazané tak ako treba
    2, nie je dotiahnuté tak ako treba
    karakul ... 3. alebo cesta je nekvalitná (to trasenie)
    lacotinka nám teraz začali (na Senec) robiť asfalt na 30 ročnú (nerovnú ) betónku

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    trasenie auta - pri voľnobehu nemusí byť správne nastavená spojka, keby to bolo pri zábere a pri určitej rýchlosti tak by to boli jednoznačne nevyvážené pneumatiky.
    s brzdami to nemá nič spoločné tie sú voči sústave nehybné. čo sa ešte v sústave hýbe kolesá nastavenie zbiehavosti a sklonu, hriadele to nemôžu byť tie boli vyvážené vo výrobe, ale mohla by to byť nepravidelnosť spaľovacieho procesu z akýchkoľvek príčin.
    vrzganie - dnes sa síce používajú samomazné ložiská ale jeden nikdy nevie mne takto vrzgala predná náprava na avii nakoniec sme prišli na to že ložiská nápravy sú suché

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Moze to byt x problemov.
    Ak ti to trasie na mieste na neutral, tak okrem ineho /4 roky je malo na tazke zavady ak sa nic nestalo/ mas nizko nastavene otacky. No a auto sa snazi dodrzat nastavenie, tak ich znizuje ale vibracne cidla prikazu riadiacej jednotke pridat. Ona prida a zase zacne uberat... A tak dookola. Tiez mam renault a mam aj na hranie diagnostiku, ale zatial sa neni na com hrat, lebo ma iba 3 roky, mam ho od nova...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Niekedy pri brzdení počujem vŕzganie v zadnej náprave, ale funkcia bŕzd je normálna.
    Občas registrujem aj jemné trasenie auta a to hlavne pri vypustení plynového pedála.
    ...
    erikN (Dnes 08:38) Jedná sa o Renault Megane.
    Ja občas registrujem trasenie volantu pri tej rýchlosti 100-120 km/h.
    Mám nové brzy na komplet, vyvážené, ba aj na geometrii som bol. Nič sa nenašlo a občas sa prejaví. Takže chodím buď pomalšie, alebo rýchlejšie.
    To vrzganie nejak nerieš...autá sú v dnešnej dobe samý plast. Stačí nejaká netesnosť, či uvoľnená skrutka a plasty vydávajú zvuky jak v strašidelnom zámku. Občas započujem, ale to sa vyskytne len v zime.

    Mimochodom...mám Renault Senic I.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j kolko máš km?...kolesá nemajú vôlu?
    buchač Kilákov aj dosť.
    Voľa ani nie, ale asi budem musieť zainvestovať nejaké éčko do riadenia...
    ALE MÁM JA ČAS ???
    lujza.j ja len či netreba spodné čapy a čapy riadenia....
      zbaliť

    Čo spôsobuje vŕzganie zadnej nápravy pri brzdení a občasné trasenie vozidla?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.