Zavrieť

Porady

Staré stavebné plány

Potrebujem získať staré stavebné plány k domu postavenom pred rokom 1980. Kam sa mám obrátiť?
Ďakujem
Naposledy upravil gregina : 14.06.15 at 21:01
buchač CHATA a DOM to nie je jedno !!!

To je ako HRUŠKA a JABLKO...a vedel by som aj iné prirovnanie dať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Akého domu? Rodinného? Paneláku?

    Ak je to panelák, tak k nim existujú štandardné stavebné plány a tie sú uložené zvyčajne v archíve ministerstva kultúry. Musíš si zistiť, aký konštrukčný model je ten dom.

    Ak je to rodinný dom, tak je možné, že žiadny projekt neexistuje. Ak ho nemá pôvodný majiteľ, tak asi nebol. Naši majú dom z roku 1970 a vtedy nebola povinná projektová dokumentácia. Stavalo sa priebežne, podľa skúseností murárov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Do prdele práce ...............

    Pred úpravou príspevku to nebol DOM, ale bola to CHATA.
    Chobot Tak keď nie chata, ale dom, tak to asi bude rodinný. Jedine zistiť u pôvodných majiteľov. Alebo sa spýtať na miestom stavebnom úrade. Ak bolo vydávané stavebné povolenie a bola kolaudácia, možno majú v archíve niečo. Ale nikto ti to negarantuje.
    gregina Je to dom vyuzivany ako chata, ktorú stavala statna organizacia, ak to pomoze
    Chobot Tak je šanca, že nejaká dokumentácia existuje. Ale na porade ti to nikto nedá a ani to za teba nevyhľadá. Treba chodiť, volať, pýtať sa, pátrať. Na miestnom stavebnom úrade, u prípadného nástupcu tej štátnej firmy, ak firma už neexistuje, zisti si likvidátora, povie ti, kam uložili dokumenty. Zavolať do archívov - ich dokumentáciu museli predsa uložiť do archívu, ak firma bola zrušená. Ak to nemajú tieto inštitúcie, možno ti poradia, kam ďalej.
    gregina Ďakujem aj toto mi pomohlo
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kontakt asi neexistuje...bývalý majitelia nemajú, alebo ......?

    Ale dalo by sa...ale asi to bude zložitejšie práve kvôli tomu roku.

    Nové stavebné úrady totiž vznikli po nežnej reovlúcii, potom bola reorganizácia...
    Ale jednoznačne by som začal na tom stavebnom úrade, pod ktorý patrí stavba.

    Staré stavebné plány

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.