Zavrieť

Porady

Kedy posiela sociálna poisťovňa info o povinnosti platiť?

Príjem za predošlý rok som mal cez 5tis. € čiže budem musiť platiť odvody do SP. Pošle mi SP info o tom koľko, do kedy a kam?
kn-alka ak si doteraz platil a tvoje odvody po 01.07. budú nezmenené, SP ti nebude posielať nič. Zasielajú, len ak je v odvodoch nejaká zmena.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 226
    Povinnosti Sociálnej poisťovne

    (1) Sociálna poisťovňa je povinná

    o) písomne oznámiť samostatne zárobkovo činnej osobe vznik povinného nemocenského poistenia a povinného dôchodkového poistenia, vymeriavací základ na platenie poistného, výšku poistného na nemocenské poistenie, výšku poistného na starobné poistenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, výšku poistného na invalidné poistenie a výšku poistného do rezervného fondu solidarity, dátum splatnosti poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie a údaje týkajúce sa úhrady poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, určených na základe údajov vedených v informačnom systéme Sociálnej poisťovne, a to do 20 dní od vzniku povinného poistenia.


    - pravdepodobne to pošle na adresu SZČO uvedenú v DP
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cerveny ďakujem
    lj123 Dobry den, chcel by som sa spytat ci je tu niekto komu to este neprislo? bol som tam osobne este pred 1. julom povedali ze to budu posielat ale ze je mozne ze to nemusi prist a potom treba opat dojst osobne. Myslite ze sa este oplati cakat do buduceho tyzdna?
    Peggynka To ti nepovedia do telefónu?
      zbaliť

    Kedy posiela sociálna poisťovňa info o povinnosti platiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.