Zavrieť

Porady

uzatvorenie mikroúčtovnej jednotky a DP PO

Prvý uzatváram rok ako mikroúčtovná jednotka, mám to správne
riadok 33 v súvahe=riadok 38 vo VzaS
Aktíva súvahy r. 01=pasíva r. 24
Riadok 100 DP PO=r.35VzaS
Čo potrebujem vytlačiť a porovnať pred zaúčtovaním dane a po zaúčtovaní dane?
Pred odoslaním účtovnej závierky na DÚ najskôr musím zaúčtovať daň a potom túto závierku exportovať spolu s poznámkami ako prílohou na DÚ, potom už len zašlem DP PO a mám voči DÚ všetko splnené? Daň neplatíme firma je v strate a závierka je schválená .
Prosím o podrobnejšie vysvetlenie?
Ďakujem
poradí niekto prosím
Naposledy upravil zahaj1 : 20.06.15 at 10:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pár poznámok, inak správne
    Riadok 100 DP PO=r.35VzaS......nie, alebo riadok 100 nezahrnuje účet 591, je to HV pred zdanením včítane zrážkovej dane

    HV v súvahe a VZaS (podotýkam, že je to v rámci jedného výkazu Účtovná závierka MUJ), sa samozrejme musí rovnať.

    určite účtuješ daňovú licenciu, aj ked je firma v strate, takže rozhodne účtuješ 591/341 sumu 480, alebo 960 Eur, prípadne 2880 EUR - to by už asi nebola mikro.

    Závierka MUJ z hľadiska kontrol sa nelíší v princípe od závierky v minulých rokoch.
    Dala by som pozor pri vyplnení min. obdobia - aktíva a pasíva ako aj HV v MUJ-minulé obdobie, by mali byť rovnaké hodnoty ako na zodpovedajúcich riadkoch Súvahy a VZaS za rok 2013-bežné obdobie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zahaj1 Ano daňovú licenciu účtujem , ale neviem či som niečo zle pochopila keď r. 100 DP PO (je to bez zrážkovej dane z úrokov v banke, ktoré účtujem na 591) sa mi rovná riadku 35 v VZaS.
    K eď teda odosielam tú závierku na DÚ musím najskor zaúčtovať daň akosi som z toho už dopletená
    a ďakujem za odpoveď
    KEJKA vari si odpoved nenašla? účtuješ daň, samozrejme.
    zahaj1 Ešte raz pekne ďakujem
      zbaliť

    uzatvorenie mikroúčtovnej jednotky a DP PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.