Zavrieť

Porady

Prepis auta ako sa koná?

Zdravím, kúpil som prvýkrát auto, 1 technický preukaz je ku aute. Kto ho má držať, a je potrebné aby pri vyhlásení starého majiteľa mal u seba? Ako to vlastne je? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Všetko potrebné je tu

    http://www.minv.sk/?informacie-6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Jééésus Máriška....

    Za chvíľu tu nejaký dilino gádžo urve otázku.
    Za chvíľu sa tu objaví nejaký dilino gádžo a bude požadovať vybavenie-vybehanie určitých záležitostí....samozrejme, že zadarmiko...
    buchač Jééésus Máriška...

    Vysvetlite niekto tomu dilinovi, čo označil môj príspevok za spam...že čo je to vlastne spam.
    lujza.j Kľuuud skodi to pletisa nebudes nervóvat za dilína..nee
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Upresniť! Je to v rámci jedného okresu, alebo v rámci dvoch okresov? Lebo postupy sú trochu rozdielne.
    V rámci okresu:
    http://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese
    V rámci dvoch okresov:
    bývalý majiteľ: http://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese
    nový majiteľ: http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu



    Doplnenie: vďaka upozorneniam iných pre TommyBoy-a dopĺňam:

    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Internet-Troll.jpg
Zobrazení: 1
Veľkosť:  252.1 KB
    Naposledy upravil misoft : 21.06.15 at 10:36
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Na čo upresňuješ ?
    Keď si vie jeden kúpiť auto, tak by predsa mal zvládnuť aj to vyhľadanie si informácií.
    Niekedy nebol internet a zvládli sme to aj bez blbých otázok....či ?
    18TommyBoy18 Dik hater... Bez tie kommentarov by bolo lepsie.
    Z Ineho okresu, ale chlapik vytuningoval, povodne aj kolesa mali byt 13-ky podla papierov a on dal nato 15-ky elektrony
    misoft Nuž - problém.....sú zapísané? Sú schválené? Nie? Ak prepíšeš na seba - pri kontrole hliadkou PZ sa potiť budeš..... O papiere prídeš.... auto len leštiť budeš.....
    buchač 18TommyBoy18 (Dnes 12:13) Dik hater... Bez tie kommentarov by bolo lepsie.
    Z Ineho okresu, ale chlapik vytuningoval, povodne aj kolesa mali byt 13-ky podla papierov a on dal nato 15-ky elektrony
    =============================
    No pozerám, pozerám...

    Najprv chce dilino gádžo vedieť čo to o prepise.
    Teraz dilino upresňuje kolesá...a ja vraj som hater s komentármi.
    -------------------------------------------
    Nuž, ako pozerám z môjho pohľadu, že sa jedná o festovného mrokára...
    18TommyBoy18 more, čo si za k*kota, nemáš lepšie na práci ako sem chodiť a blbé kommenty dávať?? Choď pozerať telku
    misoft Nuž a ty si upresni pojmy a dojmy.Lezie to z teba ako z chlpatej deky.
    A k tomu autu: píšem ti - kolesá, ktoré nie sú zaznačené v techničáku, nemajú certifikát zhody a sú na aute - problémy, problémy, problémy. A keď poliši toto zistia - techničák mení majiteľa. I značky ti zobrať môžu.... a si - vieš kde.
    buchač Otec mal radšej do gumy investovať....

    http://www.porada.sk/t255158-kolko-j...neumatiky.html
    18TommyBoy18 Zakop sa k*kot, už ti neraz vraveli..
    A Misoft, dík za radu
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Skusim to trosku pozmenit (nechcem zakladat novu temu).
    Manzelia s BSM sa vracaju z cudziny (EU) na Slovensko. Doteraz bolo auto pisane na pani (uz je odhlasene), teraz ho prihlasi pan.
    Aky doklad o vlastnictve ma predlozit? Ked som ja prihlasoval dovezene auto, policajt si vzal aj kopiu kupnej zmluvy, ze som majitel. Medzi manzelmi je to predsa blbost.
    Prosim poradte, nech ho neotocia prec.
    misoft No predsa tú kúpnu zmluvu.... a sobášny list môže ukázať. Pokiaľ je auto spoločné - fyzicky patrí obom. I keď v lajstrách sa píše jeden vlastník (nepíše sa tam "manželia XY") - takže manželka odhlási ako vlastník a manžel prihlási, pretože i tak tiež patrí i jemu. A policajti mrknú do zmluvy o kúpe - OK! Niečo sa im vidieť nebude - čumte do sobášneho - tragáč patrí nám obom, len ja budem vedený ako majiteľ...

    Prepis auta ako sa koná?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.