Zavrieť

Porady

Zateplenie drevennej chatky

Ahoj.Mám postavený zatial skelet chatky.Všetko je z dreva.Konštrukciu tvoria trámy 12x12 cm.Chcem to obyť zvonka aj z vnútra pekným obkladom a medzi obklady dať polystyrén - na šírku trámov asi. Zaújma ma však,či sa aj na steny dáva parozábrana a paropriepustná folia.Robil som strechu a tam som dal paropriepustnu foliu ,zateplenie a na vrch parozábranu.Stenu urobím rovnako?Zvnútra paropriepustná a zvonka parozábrana. Je to však nutné na rekreačnu-víkendovú chatku.Tie folie su celkom drahé,aspon na strechu ma vyšli dve rolky 150e a to som minul z kazdej iba polovicu.Strecha ma 45m2.Môžem teda použit na steny aj folie,ktorými som zakrýval strechu,ale na steny sú zvlášť folie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Nutné-nenutné, keď sa to ide zatepľovať, nech je to urobené konštrukčne správne. Takže áno, obe fólie tam treba dať.
    Ale zateplenie polystyrénom V ŽIADNOM PRÍPADE.
    majlo89 samozrejme,keby tam tie folie dám asi by som nič nepokazil. Len neviem aký je správny postup. Vieš mi aj presnejšie vysvetliť prečo nie Polystyrén?koli myšiam?

    Zateplenie drevennej chatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.