Zavrieť

Porady

Neumorenie daňovej straty a dodatočné daňové priznanie PO

spoločnosť, založená v r. 2010 dosiahla daňovú stratu za roky 2011 - 2013. V roku 2014 mala malý zisk. Daň bola nižšia ako daňová licencia, takže ma akosi v tom uzávierkovom zhone nenapadlo umoriť časť daňovej straty, ani som ju nezapísala do tabuľky D - Evidencia a odpočet straty na str. 5 DP.
Ako to môžem teraz napraviť? Pozerala som na dodatočné daňové priznanie, ak som to správne pochopila, tak vlastne oproti pôvodnému daňovému priznaniu je tam iba jedna tabuľka na str. 4 hore, ktorá sa vypisuje inak, áno? A tam na r. 1020 vypisujem daň z r. 950 predchádzajúceho daňového priznania, kde je uvedená výška daňovej licencie a nič sa mi tam vlastne nezmení. Nebudem mať žiadny rozdiel v dani, pretože sme uhradili daňovú licenciu v správnej výške. A aj tak tam už nemôžem vpisovať do tej evidencie straty, či áno?
Ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    malý zisk = malá daňová povinnosť, plus rozdiel doplatíš ako daňovú licenciu.
    Celkovo zaplatená daň bude teda vo výške DL - takto to malo byť vyplnené.
    Tera v DDP bude vyplnená tabuľka daňovej straty 2011-2013 (spolu), z toho 1/4 umoríš a znižiš tak dosiahnutý zisk a DP z pôvodného DPPO. Rozdiel na dorovnanie do výšky DL bude tým pádom vyšší. celkovo samozrejme nič nedoplácaš, len evidenčne to vykážeš v dod.DPPO.
    Takže tých zmien v dodatočnom DPPO bude viac, viac, než len jedna tabuľka.

    Naviac - pokiaľ si DL platila 960 eur a vyššiu, mohla si uviesť prijímateľa 1,5% dane, o tento príspevok prídeš.
    Pokiaľ dod.DPPO nepodáš, prídeš aj o tú 1/4 daňovej straty.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petkor Aha, takže vlastne daňové priznanie vyplním tak, ako malo byť správne + vyplním tú tabuľku za dodatočné DP. Takže vyplním tabuľku daňovej straty a zároveň aj na str. 3 vypĺňam r. 410 a nižšie, ako ma to bude viesť, a ešte na str. 8 evidenciu daňovej licencie, lebo aj tam budem mať zmenu, áno?
    A prečo prídeme o ten príspevok 1,5%? Veď výška daňovej licencie sa mi meniť nebude.
    A neviete prosím, či tam môže byť aj nejaká pokuta?
    Ďakujem veľmi pekne
    KEJKA aha, tak správne, ved DP sa nemení, ked je vo výške DL. O ten príspevok neprídete.
    petkor ďakujem Vám veľmi pekne za rady, lebo som s tým moc nevedela pohnúť. Teraz už v tom mám jasno. Pekný zvyšok dňa.
      zbaliť

    Neumorenie daňovej straty a dodatočné daňové priznanie PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.