Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH

Dobry den, potrebujem surne pomoc,kedze sa blizi termin na podanie danoveho priznania.Zistila som pri kontrole ze som za II.Q.2004 zabudla uviest jeden udaj do priznania ale danovu povinnost mi to nemeni,len mi nie je jasne ked ide o obdobie kedy sa podavali 2 priznania za april a druhe zvlast za maj a jun,mne nastala zmena v novom danovom priznani teda za maj a jun.Musim podat aj dodatocne za april,ked sa mi v nom nic nemeni? Ak ano co tam mam napisat ked pred 1.5 sa do dodatocneho uvadzal len rozdiel?A mne sa tam nic nezmenilo.
Prosim ak niekto mate s tymto skusenost, poradte mi.Budem Vam vdacna.
Naposledy upravil Jana47 : 21.10.04 at 16:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    Za apríl sa podávalo DPH na starom tlačive a podávalo sa to do 25.7. (štvrťroční platitelia) - v tomto chybu nemáš, tak to necháš tak.
    Dodatočné podáš len za máj - jún, ktoré bolo na novom tlačive a na základe nového zákona.

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    ahoj jana.
    myslim, že by ti pomohlo poučenie k vyplneniu daň. priznania k DPH. je tam definované ako vyplniť dodatočné priznanie.

    www.finance.gov.sk/mfsr/mfsr.nsf/0/a6b02131208825c0c1256e75004a2614/$FILE/PoucenieDP_DPH.pdf

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Jana47
    Dobry den, potrebujem surne pomoc,kedze sa blizi termin na podanie danoveho priznania.Zistila som pri kontrole ze som za II.Q.2004 zabudla uviest jeden udaj do priznania ale danovu povinnost mi to nemeni,len mi nie je jasne ked ide o obdobie kedy sa podavali 2 priznania za april a druhe zvlast za maj a jun,mne nastala zmena v novom danovom priznani teda za maj a jun.Musim podat aj dodatocne za april,ked sa mi v nom nic nemeni? Ak ano co tam mam napisat ked pred 1.5 sa do dodatocneho uvadzal len rozdiel?A mne sa tam nic nezmenilo.
    Prosim ak niekto mate s tymto skusenost, poradte mi.Budem Vam vdacna.
    PRIKLADAM TI FORMULAR V EXELI SU TAM I NAPOVEDY A SA TO DA TLACIT - AJ TA KONTROLUJE - VYPOČTY

    SWAY

    ankap je offline (nepripojený) ankap

    ankap
    Prosím Vás, môžu byť na výkaze DPH aj haliere??? Počítač mi to tak vykazuje. ďakujem za skorú odpoveď.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    a ja by som sa chcela uistiť:

    v pôvodnom DP mám nadmerný odpočet napr. 200,-Sk
    v dodatočnom mi vychádza vlastná daň. pov. 400,- Sk

    posledný riadok - údaj dodatočného DP, teda ten rozdiel, má byť +400,-Sk, alebo až + 600,- Sk?

    Myslím, že + 600,- ale červíček pochybnosti hryzká

    Dodatočné daňové priznanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.