Zavrieť

Porady

Co s prepisanym autom, ked ho chcem vratit?

Kupili sme auto, malo byt v uplnom poriadku, mam ho mesiac, isla som na nom len dva krat, inak mi stalo po dielnach, za jeden mesiac uz tretia chyba. Chcem auto vratit povodnemu majitelovi. Ako postupovat, ked je uz prepisane na mna a on je na sezone v zahranici? V kontatkte sme
4 komentárov     zbaliť
ivka70 A mas podchytene v zmluve, ze je uplne v poriadku pri predaji? A chyby, ktore riesis v servisoch su skryte vady, ktore ti predavajuci zatajil?
tojaja ano
ivka70 Tak na zaklade toho odstupte od zmluvy.
tojaja no ved to ano, ale co s prepisom, ked on je v zahranici a nema tu nikoho splnomocneneho? Pride az na konci oktobra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    v prvom rade, keď sa niečo pokazí, máš to riešiť s predávajúcim, a žiadať opraviť alebo žiadať primeranú zľavu z ceny.. odstúpiť od zmluvy môžeš ak ide o závadu neopraviteľnú.. nepíšeš, o aké chyby sa jedná..
    prečítaj si napr.. http://www.etrend.sk/financie/mozem-...dene-auto.html
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tojaja Riesene to je vsetko s predavajucim, prvu chybu dal opravit na vlastne naklady, druhu a tretiu chybu som si platila sama, o vsetkom vedel. Skor mi ide o vratenie preto, ze ja som potrebovala auto na jazdenie, nie nato, aby mi za mesiac stalo trikrat v dielni a bola som za 30dni co auto mam na nom az na dvoch par kilometrovych trasach, inak sa furt nieco na nom riesi. Nemam na to auto spolahnutie, potrebujem auto na jazdenie, nie len byt jeho vlastnikom
    lujza.j Ty si nevedla co kupujes?! Snad si si dala auto pred kupou skontrolovat v servise....alebo...
    tojaja v servise nie..bolo to kupovane po znamosti..
    lujza.j No..smolkatak toho "po znamosti" kopnut do rici..
    tojaja aj mam chut..sluboval auto bez investiicii vo velmi dobrom stave, ze on s nim doteraz nemal ziadne problem, akurat ze nejaky remen musel menit..a bud tie chyby cakali na mna, alebo nechapem... ale taketo auto ja ozaj nepotrebujem..aj ho mam, aj no prd mi je, ked ho vyuzivat nemozem... Len mam problem, ze neviem ako s prepisom a vratenim auta, kedze on je za hranicami
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tojaja (Dnes 09:16) no ved to ano, ale co s prepisom, ked on je v zahranici a nema tu nikoho splnomocneneho? Pride az na konci oktobra
    Ak dotyčný súhlasí s odstúpením od zmluvy, tak :
    1. Vyhľadať najbližší konzulát v danom štáte a urobiť splnomocnenie a následne poslať splnomocnencovi.

    2. Urobiť splnomocnenie v danom štáte, dať si urobiť úradne overený preklad, tento overiť a následne poslať splnomocnencovi.

    Potom už len prepis.
    Alebo počkať do októbra...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tojaja Neda sa sa auto nejak docasne vyhlasit, alebo nieco take, kym on pride?
    buchač Dá.

    Príslušné info si (podotýkam sama) vyhľadaj na nete.
    tojaja a vies mi poradit, ako by som to mohla? co kde treba ist vybavit? su aj poplatky zato? a potom sa da bez problemov opatovne prihlasit?
    buchač Júúúúúj....študuj...

    Dočasné vyradenie vozidla
    http://www.minv.sk/?docasne-vyradenie
    lujza.j Buchi diky..ja som si kukla vyradenie
    tojaja vdaka
      zbaliť

    Co s prepisanym autom, ked ho chcem vratit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.