Zavrieť

Porady

faktúra za opravy

Ahojte všetci,

chcem sa uistiť či dobre uvažujem. Idem faktúrovať odberateľovi do zahraničia opravu jeho výrobkov, ktoré nám doviezol na opravu.
Nejedná sa o reklamáciu - ide v rámci zmluvy medzi nami a ním čisto len o opravu výrobkov. Na faktúre uvádzam odkaz na §16 zákona o DPH - teda beriem to ako práce na hmotnom majetku.
Dufám, že to robím správne.
Pridajte svoje názory. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    4326
    Ahojte všetci,

    chcem sa uistiť či dobre uvažujem. Idem faktúrovať odberateľovi do zahraničia opravu jeho výrobkov, ktoré nám doviezol na opravu.
    Nejedná sa o reklamáciu - ide v rámci zmluvy medzi nami a ním čisto len o opravu výrobkov. Na faktúre uvádzam odkaz na §16 zákona o DPH - teda beriem to ako práce na hmotnom majetku.
    Dufám, že to robím správne.
    Pridajte svoje názory. ďakujem
    Podľa môjho názoru pre tento prípad je uplatnenie § 16, ods. 7 problematické. Celý tento odsek je dosť zmetočne upravený, keď v prvej časti hovorí o prácach na hnuteľnom hmotnom majetku pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v inom členskom štáte. Ty však píšeš o oprave výrobkov (tovare), čo nie je možné stotožniť. Až v poslednej vete tohto odseku sa uvádza prípad tovaru, ak sa tento neodošle mimo členského štátu, v ktorom sa služba fyzicky vykonala, čo však nie je tvoj prípad. Z uvedeného dôvodu by som tento prípad posudzoval podľa všeobecného § 15, ods. 1 v spojitosti s § 69, ods. 2, teda daňovú povinnosť by som preniesol na českého odberateľa, t.j. fakturoval bez DPH.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Nehovorím o tovare - ide síce o výrobky, ale nie o moje. Teda ja nevyrábam. Výrobky mi prídu od zahraničného dodávateľa a ja len navŕtam dierky alebo ich ináč upravím. Čiže sa nejadná o tovar.
    Podľa mňa to spadá pod §16 - teda práce na hmotnom majetku.
    Majú ostatní iný názor?
    Naposledy upravil 4326 : 31.05.06 at 07:38

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.