Zavrieť

Porady

Vydanie zdravotnej karty od všeobecného lekára

Dobrý deň,
potrebujem radu - odchádzam zo Slovenska, našla som si zamestnanie v zahraničí. Chcela by som si zobrať so sebou aj svoju zdravotnú kartu od všeobecného lekára, pretože je predpoklad, že budem mať lekára tam - v zahraničí.. Dá mi ju v takomto prípade terajší slovenský lekár do rúk napr. zapečatenú? Ako mám postupovať aby mi kartu vydal? Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Nemôže Ti ju dať,nepatrí ani jemu ani Tebe ale veducemu lekárovi VUC zdrav.odbor a musí ju mať ešte 6 rokov pre prípad kontroly z poisťovní.Inak platí pokuty a to 3300,€.Máš ale právo požiadať o výpis z karty.
    nuta Takže mám požiadať terajšieho lekára aby mi urobil výpis z karty? Treba žiadať písomne alebo ako na to?
    marjankaj Jasné, že si to musíš žiadať. Lekára samého to asi nenapadne. A pochybujem, že by mu stačila žiadosť SMSkou.

    Vydanie zdravotnej karty od všeobecného lekára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.