Zavrieť

Porady

Opravná faktúra od elektrárni po pol roku za rok 2014 :( ???

SSE zaslali "opravnú faktúru" Doklad o oprave základu dane (preplatok) za elektrickú energiu za rok 2014. Neviem teda čo s tým. Dátum pôvodného dodania: 31.12.2014. Dátum vyhotovenia: 25.06.2015, Dátum dodania 31.12.2014. Ako po pol roku netuším ako to zaúčtovať. Je to pre nás nevýznamná suma. Je tam základ dane aj DPH vyčíslená. Ako osobne som sa ešte nestretla s niečim takým.
marjankaj Záleží, či to posudzuješ z hľadiska DPH alebo dane z príjmu.
Pri DPH nie je podstatné, či je to významná suma alebo nie. Tam rozhoduje, či máš doklad alebo nie(aspoň z tuzemska).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Pečiatka došlo dňa bude mať dnešný dátum, ja by som ju zaúčtovala v tomto roku, keď je to nevýznamná suma.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kuk do zákona o DPH, fa je oprava základu dane, účtuješ s dátumom dodania faktúry, nie služby či tovaru, na začiatku roka 2015 dávala aj FS k tomuto koment....na svojom webe,.....
    denda78 Ďakujem veľmi pekne. Link na ten koment náhodou?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Rozdiel medzi pôvodným základom dane a pôvodne priznanou daňou a opraveným základom dane a opravenou daňou sa vykazuje v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom bol vyhotovený doklad o oprave základu dane.

    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...avaZakladuDane
    denda78 ďakujem, našla som to, už aj prečítala

    Opravná faktúra od elektrárni po pol roku za rok 2014 :( ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.