Zavrieť

Porady

Výpis z daňového priznania

ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Mám pred sebou tlačivo Výpis z daňového priznania k dani z príjmov fyz. osoby za r.2005....treba to predložiť na Soc.poisťovňu. Chcem sa opýtať, či to treba poslať ešte aj na nejaký iný úrad okrem Soc. poisťovne a taktiež by ma zaujímalo ako sa stanovuje koľko bude SZČO platiť odvod na soc.poistenie? Stanovuje to Soc.poisť. alebo to musím vyrátať sama? (tak ako pri zdravotnom poistení)?Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ivti
Mám pred sebou tlačivo Výpis z daňového priznania k dani z príjmov fyz. osoby za r.2005....treba to predložiť na Soc.poisťovňu. Chcem sa opýtať, či to treba poslať ešte aj na nejaký iný úrad okrem Soc. poisťovne a taktiež by ma zaujímalo ako sa stanovuje koľko bude SZČO platiť odvod na soc.poistenie? Stanovuje to Soc.poisť. alebo to musím vyrátať sama? (tak ako pri zdravotnom poistení)?Ďakujem za odpoveď.
Posielaš len na SP a výšku platby od 1.7. si musí každý vypočítať sám.

http://www.porada.sk/showthread.php?...=Odvody+SZ%C8O
Naposledy upravil Zita5 : 27.05.06 at 17:41
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Posiela sa aj nejaké oznámenie o výške alebo o výpočte platby?Pozerala som na ten vzorec výpočtu, ale neviem či mám použiť čiastkový základ dane z r.10 z tohto Výpisu, pretože pri výpočte preddavku do ZP sa použije tento základ dane plus výdavky na poistné, o ktoré sa znížil základ dane z príjmu?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Nie ziadne oznamenie posielat nemusis, len odovzdat vypis z danoveho priznania. Ano pouzi ciastkovy zaklad dane z r.10. Sposob vypoctu v tomto roku sa zmenil len v ZP.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nie, neposielaš žiadne oznámenie o výške platby do SP...len Výpis z daňového priznania za rok 2005.
Pre sociálnu poisťovňu použiješ ten vzorec uvedený v pripojenom linku , ale ZD neupravuješ ako do ZP.
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Takže na výpočet platby do ZP sa tento vzorec nehodí?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Nie nehodi. Tam je zmena vypoctu.
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Ďakujem za odpovede. Ste zlaté.
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Bola som na Soc. poisťovni s dotyčným Výpisom a tam mi hneď vypočítali výšku platby, je ale iná ako tá, ktorú som si vypočítala pomocou poraďáckeho vzorca. Vie mi niekto poradiť? Základ dane je 813.711,- Sk. Výpočet podľa vzorca 10.794,- Sk a podľa soc.poisť. 10.890,- Sk. Tak koľko vlastne? Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ivti
Bola som na Soc. poisťovni s dotyčným Výpisom a tam mi hneď vypočítali výšku platby, je ale iná ako tá, ktorú som si vypočítala pomocou poraďáckeho vzorca. Vie mi niekto poradiť? Základ dane je 813.711,- Sk. Výpočet podľa vzorca 10.794,- Sk a podľa soc.poisť. 10.890,- Sk. Tak koľko vlastne? Ďakujem.

Správna suma je 10 794,- Sk .Nesprávna odpoveď

Správna odpoveď príspevok č. 11 od Pepa .
Naposledy upravil Zita5 : 01.06.06 at 15:41
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zita5
813 711 :2 = 406 856 : 12 = 33905 Sk

Inv. 6% = 2 034 = 2035
NP 4,4% = 1 492 = 1141 /max. VZ 25911-/
ST.P.18% = 6 103 = 6103
RF 4,75% = 1 611 = 1611

Celkom 11 240 Sk Celkom 10 890
Zitka - max. VZ v NP je 25911,- od 1.7.2006.
Výška odvodov vypočítaná SP je správna - 10 890,-
Naposledy upravil Pepa : 01.06.06 at 15:34
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pepa
Zitka - max. VZ v NP je 25911,- od 1.7.2006.
Výška odvodov vypočítaná SP je správna - 10 890,-

Aha Pepa .......fajn Ty si ma zachytila aj s mojim príspevkom:p , a ja čumím do toho ...čiže tam sa zvyšuje vymeriavací základ .....takže super ....to som teda nepostrehla ......... Hlavná vec je , že zadávateľka môže si byť už teraz istá , že výpočet SP je správny .
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

Prosím o radu: Som SZČO a účtujem v podvojnom účtovníctve. V roku 2005 som mala stratu. Na výpise z DP mám vypísať len riadok 10 a suma 0,- ? Od 07/05 som zamestnaná vo svojej sro (nebolo to súbežne so SZČO).
Pol roka som mala prerušenie živnosti a preto od 01/2006 som bola kvôli dôchod.poisteniu dobrovoľne poistená.
Musím sa preto zasa od 7/2006 registrovať ako SZČO aspoň na minimálne odvody? Má nejaký súvis to moje zamestnanie so SZČO vo vzťahu k Sociálnej poisťovni? Započítava sa to nejako?
Vďaka za rady.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Cez víkend som robila Výpisy z DP za rok 2005 a narazila som na viacero problémov.
1) Výpis sa týka len príjmov z § 6. Do r. 2 výpisu dávam príjmy a výdavky z podnikania, ale do riadku 9 dávam príjem z prenájmu a v súhrne v riadku 10 mám započítaný aj ten prenájom. Znamená to, že do vymeriavacieho základu mi ide aj príjem z prenájmu? Ak nie, ako to tam uviesť. Doteraz som si vymeriavací základ počítala: r. 10 : 2 : počet mesiacov podnikania. Ako ho vypočítam teraz?
2) Podľa poslednej novely zákona o SP sa vymeriavací základ znižuje o výšku príspevku na DDS, účelové sporenie alebo životné poistenie ( § 138 ods. 7 zákona). Ako to mám tej Soc. poisťovni oznámiť, že môj vymeriavací základ si takto upravujem? Podľa mňa tie Výpisy sú absolútne nevhodné a zbytočné, pretože náš vymeriavací základ sa z nich nedá zistiť. Budeme ešte zasielať ďalších 10 oznámení a potvrdení ?
Naposledy upravil abel : 10.06.06 at 20:33
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

azalka
Prosím o radu: Som SZČO a účtujem v podvojnom účtovníctve. V roku 2005 som mala stratu. Na výpise z DP mám vypísať len riadok 10 a suma 0,- ? Od 07/05 som zamestnaná vo svojej sro (nebolo to súbežne so SZČO).
Pol roka som mala prerušenie živnosti a preto od 01/2006 som bola kvôli dôchod.poisteniu dobrovoľne poistená.
Musím sa preto zasa od 7/2006 registrovať ako SZČO aspoň na minimálne odvody? Má nejaký súvis to moje zamestnanie so SZČO vo vzťahu k Sociálnej poisťovni? Započítava sa to nejako?
Vďaka za rady.
Prosím, prosím, vie mi niekto poradiť?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Do výpisu treba napísať IČ pridelené sociálnou poisťovňou. Môžete mi, prosím, povedať, kde to číslo nájdem?

ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685
Ahojte.

Do výpisu treba napísať IČ pridelené sociálnou poisťovňou. Môžete mi, prosím, povedať, kde to číslo nájdem?

ďakujem
Pri platbe do SP ....to je variabilný symbol , ktorý Ti pridelila SP.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janka6685
Ahojte.

Do výpisu treba napísať IČ pridelené sociálnou poisťovňou. Môžete mi, prosím, povedať, kde to číslo nájdem?

ďakujem
Na Tvojom" Registračnom liste FO",keď si sa prihlasovala do SP.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zvykli zo SP aj posielať zvlášť papier po prihlásení a tam aj zvýraznili IČZ.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Najskôr som tiež chcela napísať IČZ (variabilný symbol), ale potom, keď som chcela vypísať výpis sebe, tak som nevedela aké číslo mám napísať, lebo ja som v roku 2005 ešte nebola zamestnávateľ.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ale prihlásila si sa ako FO? Takže by si mala aj ďalší papier, na ktorom máš práve toto číslo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať