Zavrieť

Porady

Výpis z daňového priznania

ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Mám pred sebou tlačivo Výpis z daňového priznania k dani z príjmov fyz. osoby za r.2005....treba to predložiť na Soc.poisťovňu. Chcem sa opýtať, či to treba poslať ešte aj na nejaký iný úrad okrem Soc. poisťovne a taktiež by ma zaujímalo ako sa stanovuje koľko bude SZČO platiť odvod na soc.poistenie? Stanovuje to Soc.poisť. alebo to musím vyrátať sama? (tak ako pri zdravotnom poistení)?Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Janka6685
Najskôr som tiež chcela napísať IČZ (variabilný symbol), ale potom, keď som chcela vypísať výpis sebe, tak som nevedela aké číslo mám napísať, lebo ja som v roku 2005 ešte nebola zamestnávateľ.
Janka, výpis z DP posielaš za seba ako fyzická osoba, nezáleží či máš alebo nemáš zamestnancov.
Ak si ty ako FO ešte nebola platiteľom odvodov do Sociálnej poisťovne, tak IČ ešte pridelené nemáš.
Ak si teraz prekročila za rok 2005 obrat 82800.- Sk, tak sa musíš zo zákona zaregistrovať a SP ti číslo pridelí.
Mne to vychádza na 95 % tak, že:
- osoby povinne poistené majú IČ začínajúce číslom 3
- osoby dobrovoľne poistené majú IČ začínajúce číslom 6
Celkom je IČ 10-miestne číslo.

Toto sem teraz nepatrí, ale pre úplnosť: ako zamestnávatelia mi vychádzajú:
- zamestnávatelia FO IČZ začínajúce číslom 2
- zamestnávatelia s. r. o. IČZ začínajúce číslom 1
samozrejme sú tam aj výnimky, že začínajú iným číslom, ale neprišla som na to, prečo
Je dosť možné, že je to v iných regiónoch iné.
Naposledy upravil abel : 15.06.06 at 19:56
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ak som obrat neprekročila?

Pred rokom také číslo nepýtali...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Janka6685
Ak som obrat neprekročila?

Pred rokom také číslo nepýtali...
Janka, ak si obrat neprekročila, tak pošleš len výpis z DP, a keďže si doteraz ešte odvody neplatila, tak IČ neuvádzaš, lebo ani žiadne nemáš.
Ak si už odvody platila, tak číslo máš pridelené a je to to číslo, pod ktorým odvody do SP platíš = variabilný symbol.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Trochu neskoro ale..........ďakujem za odpoveďe .
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

Dobry den,

potrebujem sa len uistit. Zamestnanec a zaroven umelec - podaval samozrejme danove priznanie z tychto prijmov. Prihlaseny do Soc.poistovne je len ako zamestnanec. Musi posielat Vypis z DP do Soc.poistovne? Podla mna nie, ved tam nie je prihlaseny ako SZCO. Prosim, poradte mi.
Dakujem
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

petkor
Dobry den,

potrebujem sa len uistit. Zamestnanec a zaroven umelec - podaval samozrejme danove priznanie z tychto prijmov. Prihlaseny do Soc.poistovne je len ako zamestnanec. Musi posielat Vypis z DP do Soc.poistovne? Podla mna nie, ved tam nie je prihlaseny ako SZCO. Prosim, poradte mi.
Dakujem
Prosim, prosim, viete mi niekto poradit?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať