Zavrieť

Porady

Možem prepísať dom ktory som zdedila na svoje neplnolete dieta ?

Zdeila som dom a chcem ho prepisat na moju dceru ale este neni plnoleta a ako dedici sme dvaja ja a brat ale dohodli sme sa ze to pojde na moju dceru da sa to alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Simona Simonka Frankova cize ak by som pred notarom kedze deicke mame zajtra povedala ze vsetko ide na dceru cakala by som len ako dopadne sud? a aka je sanca ze sud vyhovie?
    santyn súd tomu samozrejme vyhovie pretože ide o právny úkon ktorým maloletý nadobúda majetok /ak na dome samozrejme ne sú nejaké dlžoby/ avšak zajtra s tým zrejme nič nespravíte, majetok zdedíte Vy a brat a potom ho môžete darovacou zmluvou prepísať na dcéru /ak darovaciu zmluvu schváli súd/
    marjankaj No nie som si istý. Ak by odmietla dedičstvo, tak by to dedila jej dcéra. A aj bez schválenia súdu.
    Uveď paragraf ktorý stanovuje to čo tvrdíš.
    Veď to by dieťaťu ani nemohli na narodeniny čokoládu darovať bez rozhodnutia súdu.
    santyn Ak by nededila pani, jej podiel by prechádzal na jej dcéru- § 473 ods. 2 OZ, avšak ak má jej brat deti tak on sa dedičstva vzdať nemôže pretože jeho časť dedičstva by prechádzala na jeho deti. Došlo by k situácii kedy by spoluvlastníkmi nehnuteľnosti boli dcéra a brat, a keby chcel brat previesť svoju polovicu na jej dcéru zase by to musel schvaľovať súd. Preto by bolo z časového hľadiska hospodárnejšie keby dom zdedili plnoletí ľudia/oplatiť ho musia tak či tak/
    marjankaj A čo bráni tomu bratovi uzavrieť dohodu a dedičstvo darovať tej dcére? Ako vieš, že ten brat má deti?
    Ale neodpovedal si mi ohľadne toho súdu. Uveď ten paragraf.
    marjankaj Dom ešte nie je majetkom dieťaťa, takže súd nemusí nič schvaľovať.
    § 28
    Ak zákonní zástupcovia sú povinní aj spravovať majetok tých, ktorých zastupujú, a ak nejde o bežnú vec, je na nakladanie s majetkom potrebné schválenie súdu.

    A prijímať dary je snáď primerané.
    § 9
    Maloletí majú spôsobilosť len na také právne úkony, ktoré sú svojou povahou primerané rozumovej a vôľovej vyspelosti zodpovedajúcej ich veku.

    PS. paragrafy sú z občianskeho zákonníka, ak by niekto nevedel.
    Okrem toho notár na prejednaní dedičstva povie, čo je možné a čo nie. Od toho tam je.
      zbaliť

    Možem prepísať dom ktory som zdedila na svoje neplnolete dieta ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.