Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Prosím o radu. Vyhotovujem po prvýkrát dodatočné daňové priznanie, lebo som dodatočne zistila chybu v účtovníctve. Tlačivo pre daňové priznanie vypíšem podľa pôvodného a len do časti údaje pre dodatočné daňové priznanie napíšem údaje, o ktoré zvyšujem daň z príjmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    DDP vypíšeš, tak ako v skutočnosti má byť , čiže už po oprave. Napr:
    - príjem bol 20000,00 uvedený v riadnom daň.priznaní a teraz v dodot.daň.priznaní má v skutočnosti byť 22 000,00, takže túto sumu uvedieš do príjmu. Ostatné riadky ktoré si mala vyplnené v riadnom daň.priznaní a sa ti nemenili , tak vypíšeš rovnako do riadkov. Do kolonky v dod.daň.priznaní napíšeš rozdiel o koľko sa ti zvyšuje príjem. Dúfam, že som ti to zrozumiteľne napísala.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Renča1, ďakujem, pomohla si mi. Ešte jedna otázka. Išlo o to, že som do daňového priznania nedala príjem z s.r.o. Čiže je to príjem zo závislej činnosti. Je potrebné vyhotovovať aj výkazy? A musím dodávať všetky prílohy - potvrdenia o príjme, alebo len to, ktoré som tam zabudla dať?
    Ďakujem.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    áno je to potrebné, ak ide o príjem zo závis.činnosti treba priložiť aj potvrdenie o príjme.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Prosím ešte o ďalšiu radu. Čo mám napísať do riadkov 102 - 107 - XI. oddiel?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vgabka
    Prosím ešte o ďalšiu radu. Čo mám napísať do riadkov 102 - 107 - XI. oddiel?
    Práve ten rozdiel medzi pôvodným DP /pôvodne vykázanou daňovou povinnosťou/a doidatočným DP...

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Evina, ďakujem, to som sa dočítala aj v poučení k daňovému priznaniu. Ale konkrétne:
    R102 - Daň (daňová povinnosť) z r.90 daňového priznania (ale ktorého? nového, či starého?)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vgabka
    Evina, ďakujem, to som sa dočítala aj v poučení k daňovému priznaniu. Ale konkrétne:
    R102 - Daň (daňová povinnosť) z r.90 daňového priznania (ale ktorého? nového, či starého?)
    pozri toto:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...%E9+da%F2ov%E9

    Dodatočné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.