Zavrieť

Porady

Výmena hlavého ističa z 15A na 25A

Dobrý den, prišla mi výzva z VSD na odstranenie techn. nedostatkov, kde na zaklade kontroly zistili rozpor medzi evidovanou hodnotou maximal. rezervovanej kapacity vo výške 25A a skutočnou hodnotou hl.ističa pred elektromerom vo výške 15 A. Žiadaju o výmenu ističa podla nimi evid. ističa 25 A, pripadne legalizáciu hodnoty 15A. Viete mi poradiť postup? Musím ich výzve vyhovieť? čo znamena legalizacia , resp. mam istič vymeniť či legelizovať? Byt sme kupili len pred pol rokom a teraz toto. ja som zmluvu uzatvorila s SPP a tam tato hodnota 25 A nieje uvedená. Kolko by ta výmena stála? Dakujem
canbo Ak je tak ako píšete , tak ste dostali možnosť rozhodnúť sa :
Legalizovať nižšiu hodnotu ističa 15A , alebo výmena za hodnotu 25A , predchádza návšteva najbližšieho kontaktného miesta VSD.
Ak 15A istič spĺňa podmienky a vám vyhovuje( to znamená ,že všetko funguje ako má istič nevypína ...),tak prebehne iba administratívny úkon v zmluve o pripojení.
Ak budete chcieť vymeniť za vyššiu hodnotu , tak vám vysvetlia postup a odporučia technika,alebo firmu ,ktorá vám za podmienok VSD vymení istič.
Cena : istič a plombovateľná krabica ,alebo kryt, vlastná práca ,cesta a ak budú požadovať revíznu správu zapojenie ističa.aj tú.
A poplatok VSD za opätovne zaplombovanie ističa. cca do 100€
tmarky1 ďakujem, a ako zistím či 15A istič splňa podmienky, sem tam síce vybije poistky, no až tak to nevadí, či? momentálne nemam zvyšných 100 eur na nový( vyšší).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Ak nemáš nejaké problémy s vyhadzovaním ističa tak by som na zmenu z 15A na 25A nepristúpil ani ak by to bolo zadarmo. Je totiž vysoký predpoklad že stále platby za 25A istič budú ( možno aj na východe sú ) vyššie ako za 15A. A samozrejme hodnota ističa má vplyv na rezervovanú kapacitu.
    Takže ak je problém medzi skutočným stavom a evidenciou v VSD je treba zmeniť evidenciu a nie skutočný stav.
    Ing. Ľubomír Janoška
    Pri zámene 16A ističa za 25A istič by ste možno museli meniť aj káble za nové, s väčším prierezom.
    Tzv. legalizácia veľkosti prúdu hlavného ističa je asi niečo, čo si vymyslel ditribučný podnik a treba sa to s nimi "vypapierovať", bez technických zásahov.

    Výmena hlavého ističa z 15A na 25A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.