Zavrieť

Porady

Úhrada vyšlých faktúr cez reg.pokladňu

Ako účtujete úhradu vyšlej faktúry v jednoduchom účtovníctve cez ERP? V knihe faktúr a aj s prenosom do peň.denníka, alebo príjem do peň.denníka z uzávierky ERP?
fortunka no ked to zauctujes ako prijem do dennika, tak to budes evidovat ako neuhradene v knihe pohladavok... cize odpved je jasna, nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    Ja si účtujem cez príjmové doklady každý samostatne a potom si to odkontriolujem podľa uzávierky z ERP
    Dašena O. Ďakujem robím to tiež tak, len som si to chcela s niekým odsúhlasiť

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Davam tlacit kopiu dokladu, to mi lepia na jeden papier za kazdy den, suma a pocet sa skontroluje podla uzavierky.. nasledne to uctujem v knihe pohladavok aj so zauctovanim do dennika. Na registracku vediem v uctovnictve samostatnu pokladnu, cize v denniku to ide do pokladne registračky (cize jedna je EPR, druha klasicka EUR pokladna a potom valutove pokladne)
    Dašena O. s tou samostatnou pokladňou v denníku je dobrý nápad, asi to aj ja tak budem robiť. Ďakujem
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Zdravím, nechcem zakladať novú tému, tak pokračujem....SZČO platiteľ DPH má virtuálnu reg. pokl cez DÚ, účtovanie a vystavovanie cash tuzemským odberateľom je jasné, ale prvýkrát ide dodávať tovar do Rakúska /samozrejme veľkoobchodu čiže VF bude bez DPH// a Rakúšania mu idú platiť "cashom", vystavuje aj vtedy príjm. doklad cez ERP bez DPH alebo vklad na účet alebo čo???Ďakujem krásne!!!!
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik Asi by bolo na case si precitat etiketu a navod, toto nie su temy ale otazky ... a otazky sa nedavaju do odpovedi.
    Ingrid Ondruskova Mea kulpa, čo sú tu na Porade novinky tohto typu, že čo a ako, "odpovede, otázky, debaty a pod. "som popravde zmätená a vôbec ma to takto nebaví, riešiť čo-kde v akom chlieviku...oooh stará zlatá porada spred niekoľkých rokov ale čo už....avalik, tak čo mám založiť úplne novú tému, či čo?? úplne úprimne sa pýtam....
    avalik Vpravo hore klikni na Pridat suvisiacu otazku, ale najprv pozri zakon o ERP, posud ci ide o pravny vztah, z ktoreho vyplyva platba nad 5000 eur, a odpoved mas aj na stranke financnej spravy ... a mam dojem, ze totu uz bolo riesene - na to sluzi vyhladavac
    Žabinka čítam si tvoju otázku už neviemkoľký krát, a neviem, či som niečo nepochopila.. ale úhrada vydanej faktúry, či už pre tuzemského alebo zahraničného odberateľa cez klasickú alebo virtuálnu RP je vždy bez vyčislenej DPH.. je to úhrada.. ak je suma k úhrade nad 5000€, tak úhrada je len cez účet..
    Ingrid Ondruskova Ďakujem Žabinka jedná sa o sumu 1.200,/EUR takže cash cez pokladňu môže /musí/ byť....
    avalik A teraz citaj § 1 ods. 1 zakona o ERP.

    Zamrnikovala si temu, teraz ked bude niekto hladat odpoved na rovnaku otazku tak ju nenajde a bude znova ziadat o radu.
    Ingrid Ondruskova čo už.....
      zbaliť

    Úhrada vyšlých faktúr cez reg.pokladňu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.