Zavrieť

Porady

pokuta z hygieny RÚVZ

Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu či sa dá alebo má zmysel podať odvolanie na zníženie pokuty 1000 € za
- tovar po záruke, a nepreložený tovar v hodnote 50 € - potraviny

viem, že je to chyba podnikateľky ale chcela by som sa jej pokúsiť pomôcť keďže to má malý obchodík.

ďakujem Vám veľmi krásne.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad nedostatok bol zistený prvý raz alebo opakovane ?
mirka134 u tejto pani prvý krát - lenže je tam problém, že ten obchod mal predtým jej manžel (potom sa rozdelili aj BSM) a on mal problém s danou kontrolórkou :-(
veronikasad Skúsiť môže, ale veľkú šancu na odpustenie jej nedávam. Skôr nech žiada o zníženie sankcie. O aký tovar išlo (rýchlokaziace sa potraviny?)
mirka134 o aký tovar išlo zatiaľ neviem ona mi to len volala, len ma napadlo či by sa dalo žiadať zníženie tejto pokuty - nemám takýmto niečím skúsenosť.
veronikasad Záleží od toho, čo kontrolori zistili. Ak to boli trvanlivé potraviny a krátke prekročenie - tam šanca je. Pri rýchlokaziacich sa potravinách (mliečne výrobky, jogurty, mäsové výrobky, zelenina ...) moc neuspeje. Nech skúsi poslať žiadosť o zníženie pokuty (pokial ona nebola v tej predajni zamestnankyňa v čase, keď bolo zistené porušenie u manžela)
mirka134 Veronika ďakujem ti krásne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Písala si, že obchod predtým mal jej manžel - obchod je teda prepísaný na manželku? Nové IČO, nové DIČ?

    Ak áno, je to prvý priestupok voči nej, tak nech podá žiadosť o zníženie pokuty, nakoľko je to prvý krát bla...bla...bla - táto suma by bola pri takomto obrate likvidačná bla...bla ...bla .... za pokus nič nedáš
    Naposledy upravil kn-alka : 17.07.15 at 09:02
    mirka134 ďakujem veľmi krásne skúsim jej poradiť podať žiadosť o zníženie....

    pokuta z hygieny RÚVZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.