Zavrieť

Porady

Faktúra z Nemecka bez IČO

Ja na nemeckej faktúre neviem nájsť IČO. Mám po ňom pátrať, alebo stačí, keď je tam uvedené IČ DPH - teda "VAT-ID". Majú aj Nemci nejaké IČO? Alebo sa to u nich volá nejako ináč?
V kontrolnom výkaze v OMEGE sa mi IČO firiem nezobrazuje.
Žabinka a to uvedené IČ DPH - teda "VAT-ID", si si skontrolovala, či je platné?
janavrbovska Máš pravdu neskontrolovala som ho. A asi ani nie je správne, lebo uviedli SL2022259327, a písmená SL nemá žiaden štát EÚ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    reagujem na "V kontrolnom výkaze v OMEGE sa mi IČO firiem nezobrazuje".. v žiadnom KV, nielen v Omege, sa IČO nezobrazuje.. je to nepodstatný údaj pre DPH.. dôležité je Identifikačné číslo pre daň..
    janavrbovska Ide mi o to, či je podstatné, aby bolo na došlej faktúre aj nemecké IČO, alebo nejaké ich registračné číslo. Či mi daňováci takúto faktúru pri kontrole uznajú do nákladov...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janavrbovska (Dnes 12:31) Ide mi o to, či je podstatné, aby bolo na došlej faktúre aj nemecké IČO, alebo nejaké ich registračné číslo. Či mi daňováci takúto faktúru pri kontrole uznajú do nákladov...
    IČO nie je podstatné. Podstatné je IČO DPH.

    Faktúra z Nemecka bez IČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.