Zavrieť

Porady

Predaj jazdeneho auta sukr.osobe na Ukrajinu - Fa do KV?

Predali sme ojazdené nákladné auto na ukrajinu súkromnej osobe nepodnikateľovi. Faktúra bola vystavená bez DPH. Uvádza sa uvedená faktúra ja v KV a je potrebné podať SV?
Naposledy upravil ivka70 : 24.07.15 at 07:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ani KV, ani SV, dodanie tovaru z tuzemska do tretieho štátu, ktoré je oslobodené od dane, platiteľ dane uvádza v riadku 15 a 17 daňového priznania k dani z pridanej hodnoty.:

    Zákon o DPH:
    § 78a Kontrolný výkaz
    (1)
    Platiteľ nie je povinný podať kontrolný výkaz za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie, v ktorom
    a) nie je povinný uviesť žiadne údaje o plneniach,
    b) je povinný uviesť len údaje o dodaní tovaru oslobodeného od dane podľa § 43 alebo § 47 alebo údaje o dodaní tovaru podľa § 45 a súčasne v ktorom neuvádza údaje o odpočítaní dane alebo uvádza len odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. d).
    § 80 Súhrnný výkaz
    (1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
    a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
    b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
    c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
    d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.
    invest Ďakujem , takto som to mala aj ja naštudované. len som sa potrebovala uistiť.

    Predaj jazdeneho auta sukr.osobe na Ukrajinu - Fa do KV?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.