Zavrieť

Porady

negatívne dph a potom dodatočné?

Klient nedoniesol fak k dph a odišiel na dovolenku - môžem mu podať negatívne dph - pritom sa kontrolný výkaz neposiela - a potom ked príde urobiť dodatočné dph a kontrolný výkaz riadny?
11 komentárov     zbaliť
kn-alka myslíš nulové? nie je to úplne kóser, ale aj ja to tak robím, podám nulové, potom podávam dodatočné
maluja a podávaš aj
kn-alka pre istotu podávam aj nulové KV, aj keď viem, že netreba
maluja a podávaš aj nulový kontrolný výkaz a potom dodatočný? lebo na fin.správe mi nevedela povedať či nie je nejaká sankcia ak potom podám riadny kontrolný výkaz oneskorene
maluja ďakujem
kn-alka nemôžeš podať riadne KV po lehote, za to je pokuta

preto podávam riadne nulové DPH, aj riadny nulový "prázdny" výkaz, potom podám dodatočné oba - môžem sa aj vyhovoriť, že to bola technická chyba a počítač odoslal prázdne tlačivá
maluja ešte dotaz to na dph zaškrtneš že nevznikol nárok ani povinnost odpočítať daň?
kn-alka áno zašktnúť, ináč ti to nedovolí podať
marjankaj Ak jej vyjde daňová povinnosť v DDP, tak môže dostať pokutu podľa §155/1g.
kn-alka áno, lenže záleží od výšky DPH, pokiaľ sa nerozprávame o tisícoch eur, tak pokuta-úroky sú nižšie, než samotná pokuta 60€ (30€ pri SZČO) za nepodanie DPH
marjankaj No to ja neviem koľko bude daňová povinnosť. Veď si to snáď vie vyrátať. A ak pokuta vyjde do 5 €, tak DU ju nevyrubí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    negatívne dph a potom dodatočné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.