Zavrieť

Porady

Výpis zo zdravotnej karty

Syn v septembri nastupuje do nového zamestnania.Pri vstupnej lekárskej prehliadke v zdravotnom stredisku nového zamestnávateľa budúci zamestnávateľ požaduje aby si doniesol výpis zo zdravotnej karty.Bol u svojho terajšieho obvodného lekára,ktorý mu povedal .že on nedisponuje tlačivami na výpis zo zdravotnej karty.Má si ho niekde zohnať a on mu to potom vypíše.Chcem sa opýtať kde takéto tlačivo zoženie?Pátral som na Internete nikde sa to nedá stiahnuť.Mohol by mi to niekto oskenovať a poslať,prípadne dať nejaký link,kde si to môžem stiahnuť.
Kabaka123 syn naďalej ostáva v starostlivosti svojho obvodného lekára a neprechádza k lekárovi zamestnávateľa?
pepo59 syn ostáva v starostlivosti obvodného lekára v mieste bydliska.Vstupnou lekárskou prehliadkou ešte neprešiel,má ísť na ňu 17.8 do zdravotného strediska budúceho zamestnávateľa.Práve na tú vstupnú prehliadku si má doniesť výpis zo zdravotnej karty
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    pozri toto

    http://www.porada.sk/t175544-vypis-z...umentacie.html



    v prílohe vyrobené tlačivo podľa originálu... či bude regulérne... to je otázne...
    Naposledy upravil Kabaka123 : 28.07.15 at 14:34 Dôvod: zmazanie zbytočného linku
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pepo59 kupovať môžu iba firmy
    pepo59 pri vyplnení objednávky z tejto firmy to pýta IČO DIČO tak to ja nemám a z toho usudzujem že objednávať môžu iba firmy
    Kabaka123 jasné... už som si to prečítala v OP... je to len pre firmy
    avalik Tlacivo nech si zhana lekar ak ho potrebuje.
    pepo59 Proti originálu tam nesedí počet riadkov, ale aspoň niečo.Ďakujem
    Kabaka123 riadky si môžeš upraviť, nevidím v tom problém...
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Lekar, ktory pozaduje vypis zo zdr. dokumentacie si ho vyziada pisomne, syn robi maximalne postara, nie je povinny v tejto suvislosti zhanat tlaciva, lekar ak potrebuje na to tlacivo, ma si ho zaobstarat sam.

    576/2004 Z. z.
    Zákon o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    § 24
    Poskytovanie údajov zo zdravotnej dokumentácie

    (2) Všeobecný lekár je povinný bezodkladne poskytnúť výpis zo zdravotnej dokumentácie inému ošetrujúcemu zdravotníckemu pracovníkovi v rozsahu jeho vyžiadania.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BXLmiami Ale nie na komerčné učely :-)
    avalik Ake komercne ucely?
    BXLmiami Vyšetrenie pre zamestnávateľa je platený ukon.Prečo si ho zľahčuje tým,že sekíruje obvodáka?Napíše 3 slová a vyučtuje?
    avalik Preco sekirovanie? Ved ako je vyssie citovane ak si iny osetrujuci zdrav. pracovnik vyziada, tak obvodak musi vydat - ci lekar vykonavajuci vstupnu prehliadku nema postavenie "osetrujuci zdrav. pracovnik? Na zaklade coho ma posudit zdravotny stav a vhodnost prace pre tuto osobu?
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ak som dobre pochopila,tak sa jedná o zmenu všeobecného lekára a v tom prípade platí Zákon 576/2004 :
    § 23
    Odovzdanie zdravotnej dokumentácie a jej prevzatie do úschovy
    (1) Pri zmene poskytovateľa ambulantnej starostlivosti z dôvodu odstúpenia od dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti je poskytovateľ povinný preukázateľne odovzdať zdravotnú dokumentáciu alebo jej rovnopis do siedmich dní od jej vyžiadania novému poskytovateľovi, s ktorým osoba uzatvorila dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-576
    Vypovedanie zmluvy má byť písomné.
    Ak potrebuje výpis lekár prac. zdr. služby,má o neho u všeobecného lekára požiadať PÍSOMNE a ten mu je povinný ho poskytnúť podľa §24 ods.4,písm. g).V tomto §-e je aj napísané,čo musí výpis obsahovať.
    Zdá sa,že ani jeden tento zákon neovláda
    Naposledy upravil Peggynka : 28.07.15 at 16:10
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 myslím, že nemení lekára, syn nastupuje do nového zamestnania, prešiel vstupnou prehliadkou a zamestnávateľ od neho žiada výpis zo ZD, resp., ja som z otázky nevyrozumela, že mení lekára....
    Peggynka Píše...bol u svojho terajšieho obv. lekára...a ...zdr. stredisko nového zamestnávateľa...tak si myslím,že mení,ale možno nie.
    Kabaka123 tak som dobre vyrozumela....

    syn ostáva v starostlivosti obvodného lekára v mieste bydliska.Vstupnou lekárskou prehliadkou ešte neprešiel,má ísť na ňu do zdravotného strediska budúceho zamestnávateľa.Práve na tú vstupnú prehliadku si má doniesť výpis zo zdravotnej karty
    Peggynka Doplnila som
      zbaliť
    Kabaka123 tento link som našla aj ja, ale je to len pre firmy...

    Výpis zo zdravotnej karty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.