Zavrieť

Porady

Mam nárok na odstupné,ak som mala prerušený pracovný pomer z dôvodu prepočtu dôchodku?

pracujem vo firme 20 rokov a z toho 5 rokov som starobná dôchodkyňa,každý rok ako dôchodkyňa som mala prerušený pracovný pomer z dôvodu prepočtu dôchodku.
7 komentárov     zbaliť
ivka70 Co znamena preruseny pracovny pomer? bol ukonceny a potom uzavrety dalsi? Aky bol dovod ukoncenia PP (aky paragraf)?
Misiak 800 ano bol 30.6 ukončený a 1.7 uzavretý ,rozviazanie pracovneho pomeru dohodou v zmysle § 60 ZP
Misiak 800 Za 5 rokov ,čo som v starobnom dôchodku ,som mala každý rok prerušený- ukončený PP .Pri prvom ukončení mi bolo vyplatené odchodné. Teraz ma zaujíma,či v 5 roku ,keď zamestnávateľ so mnou rozviaže PP mám nárok na odstupné.
ivka70 Nemas narok na odstupne, pri ukonceni PP dohodou bez udania dovodu. Tym skor, ze ta opatovne prijme, hned nasledujuci den, ak by ti nahodou aj narok vznikol a aj by si dostala, musela by si ho vracat.
veronikasad odkedy trvá posledný pracovný pomer a kedy a z akého dôvodu bude končiť ?
Misiak 800 Môj pracovný pomer trvá od 1.4.2014 a končí 31.8.2015 z dôvodu nadbytočnosti
veronikasad pracovný pomer končí dohodou alebo uplynutím výpovednej doby ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pri ukonceni PP dohodou nie je narok na odstupne.
    Ak to vsak bolo prve ukoncenie PP po nastupe na dochodok, mas narok na odchodne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ak tvoja otázka znela, či sa ti do celkovej dlžky trvania prac.pomeru započítavajú aj predch.ukončené prac.pomer - odpoveď je nie, nezapočítavajú.

    Mam nárok na odstupné,ak som mala prerušený pracovný pomer z dôvodu prepočtu dôchodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.