Zavrieť

Porady

Vzorce v androide

Kde by som našiel na nete porovnanie, vysvetlenie alebo ukážky rozdielu pri zadávani vzorcov medzi androidom a ms. Google mi nevyhľadá nič čo by mi pomohlo. Ďakujem
Naposledy upravil stormcatcher : 04.08.15 at 17:21
vzorec.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Vzorce v androide?
    Myslím, že to bude podobné ako v LINUXE.
    https://sk.wikipedia.org/wiki/Androi...syst%C3%A9m%29

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Hm, nikto nereaguje. Android je operačný systém. A ŽIADEN operačný systém nič také neponúka. Vždy je to nejaká nadstavba - zvyčajne vývojárske prostredie.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A dá sa na to reagovať? Čo je ms? Majstrovstvá sveta? A potom sa diví, že to ani google nenájde.
    stormcatcher marjankaj. nehraj divadlo, som presvedčený, že vieš o čo ide. Kde sa asi zadávajú vzorce!
    Ide o excel android vs microsoft. Keď napíšem do androidu ten istý vzorec ako do microsoftu, android vypíše chyba vo vzorci. Chcel som vedieť rozdiely pri zadávaní vzorov.
    marjankaj Nenapísal si že ide o excel. Alebo už nevidím?
    A android nepoznám. To je niečo ako excel?
    stormcatcher Ide o tablet, je tam akýsi oklieštený office excel, niečo ako word atd. Chcel som ho na prácu v terene.
    marjankaj Tak sa pozri do návodu k tomu "oklieštenému excelu". Myslíš, že niekto tuší čo za excel to máš?
    stormcatcher každý tablet ho má. Či s ním niekto tu nepracuje?
    Nandrolon Nastrojov v androide na excelovske subory je kopec. Ja pouzivam bud od ms, alebo googlu...
    avalik No ja som bola v tom, ze chces pisat vzorce vo worde, excel mi z tvojho zadania vobec nenapadol
    stormcatcher Neviem ci si rozumieme, ide mi o to, ze v androide sa vzorce pisu inym stylom alebo iinac sa zadavaju. Ak pouzijem napr. IF,tak hned vypise ze vo vzorci je chyba, a pritom presne taky iisty ako v MS office.
    marjankaj Tak to napíš tak ako to požaduje tvoj excel. Ani v MS office excel všetky vzorce nefungujú rovnako. Kukni do návodu. Ja ti to hľadať nebudem.
    Prípadne to reklamuj u toho androidu, že nie sú kompatibilní s MS office.
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    zadaj goglovi
    - android excel vzorce, funkcie -
    a možno bude aj odpoveď, alebo robíš školenie?
    stormcatcher Nerobim nijake skolenie, potrebujem v terene pracovat v exceli a word na poznamky.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Bez nejakrho prikladu sa tazko radi ... hlavne dopln do zadania, ze ti ide o vzorce v exceli

    Mne ponuka toto
    Naposledy upravil avalik : 03.08.15 at 20:24
    Screenshot_2015-08-03-21-21-27.jpg  
    Screenshot_2015-08-03-20-58-33.jpg  
    1/1
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stormcatcher Neviem skontrolovat, pisem z mobilu. Ked zadam vzorec napr. =IF(A1+B1<5;0;1) vypise ze vo vzorci je chyba. Ale nie je. Ci sa to nezadava inak.
    avalik Skopirovala som tvoj vzorec a chybu mi neoznamilo, pozri doplneny obr.
    marjankaj http://www.excel-easy.com/functions/...functions.html
    marjankaj Valika, lebo to robíš v slovenskom exceli/windowse, v anglickom to vyhodí chybu.
    sthruska Jáj chlape, skús nahradiť ";" iba "," Excel v tom mal dosť bordel (už v ňom dlho nerobím). Formát zápisu vzorcov závisí aj na tom, kde to píšeš. Či priamo v liste alebo VBA.
    marjankaj sthruska
    Ten jeho zápis nie je vo VBA. Vo VBA je to trochu iné.
    A excel v tom nemal a ani nemá bordel. V USA je to v pohode. To len jazykové mutácie do toho vniesli bordel. Každá krajina to chcela podľa svojich zvyklostí.
    sthruska Súhlasím. Ale v konečnom dôsledku sa neskúsený užívateľ nestačí diviť.
    To stormcatcher - to platí aj pre desatinnú čiarku!!!
    stormcatcher marjankaj "IF" funguje či robíš v slovenskom alebo v anglickom exceli.
    Priložil som obr.kde je vypísané, že vzorec obsahuje chybu. A ja by som chcel vedieť kde je tá chyba keď vzorec je dobre napísaný, len nie pre excel v androide.
    Vzorec ani neuloží do bunky.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.