Zavrieť

Porady

Môžem od ekonómky, ktorej sme dali výpoveď, žiadať zálohu nášho účtovníctva z jej Omegy?

Ona totiž tvrdí, že stačí, keď nám urobí papierovú uzávierku a odovzdá všetko v papierovej forme. Poraďte, prosím.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad máte voči nej vysporiadané všetky záväzky (uhradené faktúry) ?
tralalanda Samozrejme, dostane aj odstupné.
veronikasad čiže ešte nedostala ?
tralalanda Nie, ešte pracuje jeden mesiac.
veronikasad a čo potom riešiš ? Načo sú ti teraz aktuálne zálohy, keď v čase ukončenia spolupráce budú neaktuálne ...
veronikasad Budeš pokračovať tiež v OMEGe ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vaša ekonómka, predpokladám,( zamestnankyňa) ktorej ste dali výpoveď, jej Omega, to akosi neide dokopy. Upresni. Ak bola vaším zamestnancom tak, si predsa neberie Omegu domov.
    Či ide o externú? Upresni.
    tralalanda Pracovala na živnosť, so zmluvou, s výpovednou lehotou, Omega je jej vlastná, keďže mala ešte dve malé firmy.
    Tweety Mala si to napísať do otázky. Je to jej program ale vaše údaje, takže aj záloha patrí vám. Pozri do zmluvy.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Samozrejme, veď v účtovníctve sa bude pokračovať naďalej, nie je predsa koniec roka. Ak pracovala pre vás dlhšie, aj zálohy minulých rokov. Takto si iba kazí meno.
    Neodpovedal si na Veronikinu otázku, či má zaplatenú doterajšiu prácu pre teba.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Kukuč, až také samozrejmé to v mnohých prípadoch nie je. Pred pár rokmi som preberala jedno PU, kde firma v priebehu roku menila majitala a predchádzajúci majitel odmietol vydať aj doklady, lebo vraj sú jeho majetkom. Predch.rok sme museli žiadať z DU (DP, súvaha, výsledovka).
    A poznám z praxe aj ďalší prípad, keď som robila v OMEGE na SW klienta a pri skončení spolupráce ma konatelka tak vytáčala, že som jej povedala, že zmažem všetky dáta a dostane SW v takom stave, v akom som ho od nej prebrala (samozrejme papierové výstupy som jej chcela odovzdať). Nakoniec sme sa dohodli k spokojnosti oboch ...
    avalik Samozrejme to nie je pokial to nemaju dohodnute v zmluve, ak odovzda v papierovej podobe spracovane ucto je to OK. Novy uctovnik moze pracovat v inom softe a tomu je zaloha z Omegy na dve veci, ked ju nema kde otvorit.
    veronikasad Mnohé SW už umožňujú prenos dát z jedného do druhého ... A možno si v tomto prípade kúpili OMEGU do firmy alebo ju má aj nová účtovníčka.
    Ale ako píšeš, odovzdať podklady v elektronickej forme samozrejmé byť nemusí ...
    kukučka Ide mi aj o slušnosť k preberajúcej účtovníčke, tá by mala samozrejmosťou na obidvoch stranách, aj keď sa rozchádzajú.
    Samozrejmé podľa mňa, čo samozrejme nemusí byť pravidlo - cena cédečka je zanedbateľná. Predpokladám pokračovanie v rovnakom softe.
    Veronika, ja myslím účtovníčku, ty píšeš o podnikateľovi.
    veronikasad Súhlasím, je to o slušnosti zo strany účtovníka aj klienta. Nepoznáme dôvod ani pomery, za ktorých spolupráca končí, tak ťažko obviňovať jednu alebo druhú stranu ...
    Určite to nebude cenou CD-čka, na ktorú by zálohu napálila.
      zbaliť

    Môžem od ekonómky, ktorej sme dali výpoveď, žiadať zálohu nášho účtovníctva z jej Omegy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.