Zavrieť

Porady

Animatorska zmluva.

Invalidny dochodca ID 75% ma moznost pracovat na animatorsku zmluvu. cez vyhladavac sa nenasiel ziaden odkaz, preto sa pytam tu, ake odvody a dane sa platia pri takejto zmluve, ked odmena za sluzbu bude kazdy mesiac roznej vysky. Netraba k tejto zmluve aj zivnost?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ak má živnosť na predmetnú činnosť, je úplne jedno ako túto zmluvu pomenuješ. Odvody a dane rieši animátor sám.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    niko.presov Dakujem, nema zivnost a bolo povedane, ze pri tejto zmluve zivnost netreba, preto ma zaujimaju odvody,dane, nie je to praca napr. animatora v tabore a pod. je to praca tzv .umelca cez telefon. Bola ponuknuta praca bud cez zivnost, alebo cez tuto animatorsku zmluvu.
    Mila123 jedná sa o umelca?
    niko.presov ano, o umelecky vykon.
    Mila123 v tom prípade nie je žiadna reč o živnosti.....
    dotyčný si vybaví DIČ na DU a bude szčo
    niko.presov Ak rozumiem dobre, musi platit odvody aj DP vystavit?
    veronikasad Je považovaný za SZČO. Preddavky do ZP platiť nemusí, resp. určí si v prvom roku nula - rozdiel doplatí v RZZP.
    Či bude platiť odvody do SP závisí od výšky ročného príjmu, bez ohladu na počet mesiacov, za ktorý bol príjem dosiahnutý. Ak bude v roku 2015 vyšší ako 12*420€, od 1.7.2016 sa stane povinným platitelom odvodov do SP. Treba ale lepšie pozrieť zmluvu, nie všetky príjmy umelcov sa do tohto limitu započítavajú.
    Mila123 príjmy umelcov sa delia na aktívne - poistní sa z nich platí
    a na pasívne kde sa žiadne poistné neplatí....
    ale z oboch druhov príjmov sa platí daň.....
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nech teda vysvetlia podla ktoreho zakona ta "animatorska zmluva" bude uzatvorena.

    Tiez vysveli co je to "umelec cez telefon".

    Animatorsku zmluvu mi google nasiel v suvislosti so salezianmi.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    niko.presov ..... o vytvorení umeleckého výkonu a udelení
    súhlasu na použitie umeleckého výkonu

    uzavretá v zmysle zákona č. 618/2003 Z.z. (Autorský zákon) a § 262 zákona č. 513/1990 Zb. (Obchodný zákonník) medzi zmluvnými stranami:
    avalik Obchodny zakonnik sa vztahuje na podnikatelov ... definuje aj kto je podnikatel. ... este si nevysvetlil pojem umelec cez telefon
    niko.presov podnikatel je sro "Predmetom tejto zmluvy je záväzok umelca vytvoriť umelecký výkon - ako animátor so zameraním zábavné služby prostredníctvom telefónu prípadne iných komunikačných prostriedkov v súlade s platnými právnymi predpismi (napr. internet, televízia, rozhlas, tlač a pod.) pre zákazníkov .......sro (ďalej len „Služby“) pri prevádzkovaní a predaji služieb ....sro(ďalej len „umelecký výkon“) a udeliť....sro súhlas na jeho použite (ďalej len „licencia“) v rozsahu a za podmienok uvedených v tejto zmluve ako aj úprava práv a povinností zmluvných strán v súvislosti s predvedením umeleckého výkonu umelcom. "

    Ide mi len o to, ze ked nebude mat zivnost, lebo pri tomto type zmluvyvraj netreba, co ma urobit, aby mal vsetko osetrene. je to inval.dochodca 75% .
    veronikasad Veď už si dostal odpoveď v komentároch pod mojim príspevkom. Ak ide skutočne o umelecký výkon (nevysvetlil si, čo ako umelec cez telefon bude robiť), treba sa registrovať na DU a vybaviť si DIČ a prihlásiť sa v prísl. zdr.poisťovni.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.