Zavrieť

Porady

Sankcie pri nedodrzani vypovednej doby

Ak som podala vypoved, zamestnavatel ma nechce prepustit dohodou k potrebnemu terminu, a nenastupim do prace, moze voci mne vyvodit nejake sankcie?


Chcem zmenit zamestnanie k 1.9.2015 avsak moj terajsi zamestnavatel neakceptuje rozviazanie pracovneho pomeru dohodou k danemu terminu a pre mna su dva mesiace vypovednej doby neakceptovatelne. Ak porusim pracovnu disciplinu, aby sm dostava vypoved, moze voci mne zamestnavatel vyvodzovat aj nejake ine sankcie? financne?
Naposledy upravil ivka70 : 05.08.15 at 18:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Haficek je offline (nepripojený) Haficek

    Haficek
    Dobrý deň,

    podľa § 63 ods. (3) ZP ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

    Ďalej si môže zamestnávateľ uplatniť taktiež súdnou cestou náhradu škody, ktorá mu vašou nečinnosťou - teda bezdôvodným nenastúpením do práce vznikla - napr. náklady s hľadaním náhrady,ušlý zisk pri zatvorení prevádzky, atď....

    Okrem iného pre nového zamestnávateľa potrebujete od bývalého zamestnávateľa potvrdenie o zamestnaní, v ktorom bude uvedený aj dôvod skončenia prac. pomeru.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tyqwa33 Dakujem, toto som potrebovala vediet.
    tyqwa33 este by ma zaujimala jedna vec, nasla som si tu nahradu penaznu v prac. zmluve, je to myslena suma za mesacny zarobok v hrubom alebo v cistom?
    Tweety V hrubom, z ČM.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, hlavne vtedy ,ak to máš priamo definované v PZ.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Niekedy sa dá zosúladiť aj práca v obidvoch zamestnaniach - ak by napr šlo o prácu na smeny ?? - alebo ak je nový zamestnávateľ "ústretový"? (žeby sa dala prispôsobiť pracovná doba). plus čerpanie dovolenky u starého zamestnávateľa ??
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tyqwa33 Dakujem, ale toto zrejme v tomto pripade nebude mozne. Pracovnu dobu mam rovnaku a tolko dovolenky aby som tym vykryla vpodstate dva mesiace nemam.
    Katy a R samozrejme - nedá sa vždy ...
    veronikasad Len ak nenastúpiš do zamestnania, o tú dovolenku ľahko môžeš prísť, ak ti zamestnávatel udelí absenciu a uplatní krátenie dovolenky.
      zbaliť

    Sankcie pri nedodrzani vypovednej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.