Zavrieť

Porady

Odhlasenie prevádzky pri ponechanej zivnosti

Chcela by som sa poradit od roku 2011 som zivnostnicka mam prevadzku v ktorej sa vsak nezdrziavam od februara 2014 ,koli materskej dovolenke. Musim zrusit tuto prevadzkaren ,pokial zivnost stale trva?
veronikasad Po ukončení prerušenia živnosti ju budeš nanovo využívať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    V zmysle zivnostenskeho zakona ano.

    § 17 Prevádzkareň

    (6) Zrušenie prevádzkarne je podnikateľ povinný oznámiť príslušnému živnostenskému úradu do 15 dní od zrušenia.
    Nenapisala si presne, ci mas prevadzkovanie v zivnosti v danom priestore len prerusene, alebo ukoncene. Ci mas este najomny/vlastnicky vztah k nehnutelnosti, atd... Ale v principe plati, ze ak uz prevadzka nefunguje, tak by si to mala oznamit.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liviaitalia a pokial vlastnim nehnutelnost a budem ju prenajimat? tiez mam len prerusit? d.
    Consultix Prerusit mozes len prevadzkovanie zivnosti, t.j. pozastavit podnikanie. Prevadzku mozes ohlasit a zrusit. Ak v danych priestoroch uz nebudes prevadzkovat zivnost, tak prevadzku odhlas. Tvoj najomca si ju prihlas. Tvoj najomca si potom priestory ohlasi ako vlastnu prevadzkaren.
    selective Dakujem ,no ono je to tak ,ze my s prenajimatelom ani nemame zmluvu o ukonceni najmu nakolko sme sa dohodli ,ze sa mozem na dane miesto kedykolvek vratit. Myslela som si ,ze nahlasenie ukoncenia ,alebo prerusenia sa vykonava v tedy ak sa rusi ,alebo pozastavujem zivnost
    Consultix Tak mozno budes prekvapena, ked si od Teba bude ziadat najom za cele obdobie. To komu tak doverujes, ze mas s nim zmluvu a spoliehas sa na to, ze nebude si uplatnovat svoje zmluvne naroky? O tom by som co najskor spisal dohodu!
    selective To sa nebojim je to moja rodina a pomahame si navzajom
      zbaliť

    Odhlasenie prevádzky pri ponechanej zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.